Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Lazarus, “yay” transferini resmi olarak duyurdu

Birkaç haftadır söylentilere neden olan transfer sonunda gerçekleşti. Kanada merkezli CS:GO takımı Lazarus, eski Complexity oyuncusu Jaccob “yay” Whiteaker’i kadrosuna kattığını duyurdu.

Michael “dapr” Gulino’nun, mayıs ayı sonunda takımdan ayrılmasıyla boşalan yeri doldurmaya çalışan Lazarus Esports, aradığını Amerikalı oyuncu Jaccob “yay” Whiteaker’da bulmuş gibi gözüküyor. 2015 yılından beri aktif espor kariyerini devam ettiren 20 yaşındaki oyuncu, kurallar nedeniyle StarLadder Berlin Major/Minor turnuvalarında takımın yanında yer alamayacak.

Kanada ekibine katılmadan önce Bad News Bears takımında mücadele eden oyuncu, eski takımıyla birlikte ESEA MDL turnuvasında mücadele etmiş ve takımının Amerika Minor turnuvasına katılmasına yardımda bulunmuştu. Bu nedenle Amerkalı oyuncu, 12 Haziran’da başlayacak olan turnuvada Lazarus ekibinin yanında yer alamayacak. Bununla birlikte hali hazırda takımda bulunan Braxton “swag” Pierce da 2014’te karıştığı şaibe nedeniyle takımla birlikte yer alamayacak.

Engeller ve yasaklar bir yana, takımın son kadrosu şu şekilde:

  • Braxton “swag” Pierce
  • Jordan “Zellsis” Montemurro
  • Gage “Infinite” Green
  • Yassine “Subroza” Taoufik
  • Jaccob “yay” Whiteaker

Jaccob “yay” Whiteaker kimdir?

2015 yılında espor kariyerine başlayan Kuzey Amerikalı oyuncu, ilk formasını Team Ignite altında giydi. Bir yıl içerisinde farklı takımlarda kısa süreli de olsa yer alan yay, 2016 yılında Noble eSports’a transfer oldu. Burada inişli ve çıkışlı performans gösteren oyuncu farklı takımlarda da boy gösterse de bir sonraki büyük durağı eUnited oldu. Kariyerinin parladığı nokta ise 2017 yılıydı. 2017’de Complexity Gaming bünyesine katılan oyuncu, takım ve bireysel olarak performansının zirvesine ulaştı. Takım, FACEIT Major London 2018’de ilk 8 takım arasına girerek büyük bir başarı elde etti. Turnuvadan sonra düşüşe geçen takımdan ayrılmak isteyen yay, çeşitli takımlarda kısa süreli yer alsa da son olarak Lazarus bünyesine katıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir