Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

LUCAS1, IEM Katowice elemeleri için FURIA kadrosuna katıldı!

2020’nin ilk büyük turnuvası olan IEM Katowice 2020’de yer almak için mücadele edecek olan Brezilya temsilcisi FURIA, kapalı elemeler için kadrosunda bir değişikliğe gitti. Lucas “LUCAS1” Teles, Henrique “HEN1” Teles yerine kapalı elemelerde takımla beraber olacak. Duyuru, takımın resmi Twitter hesabından yapıldı.

25 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek olan IEM Katowice 2020’de yer almak için takımlar birbirleriyle karşılaşacak. Avrupa, Asya, Okyanusya ve Kuzey Amerika bölgelerinin kapalı elemelerine katılacak olan 32 takım içerisinden sadece 6 takım turnuvada yer alabilecek. 8 Ocak gecesi başlayacak olan Kuzey Amerika Kapalı Elemesi’nde yer alan FURIA’nın ilk rakibi INTZ olacak.

FURIA kadrosundaki bu değişikliğin sebebi bir mecburiyet. HEN1’in vize problemleri nedeniyle elemelere katılamayacak olmasından dolayı takım, 5. oyuncu olarak LUCAS1’i tercih etti. HEN1, aralık ayında düzenlenen cs_summit 5 turnuvasına da vize sorunları nedeniyle katılamamıştı ve onun boşluğunu takım koçu Nicholas “guerri” Nogueira doldurmuştu.

Son olarak MIBR forması altında gördüğümüz LUCAS1, aralık ayında takım tarafından serbest bırakılmıştı. Oyuncu, o tarihten beri serbest oyuncu konumunda. Takımla aynı dili konuşuyor olması da kapalı elemeler için tercih edilmesinin en büyük sebebi. MIBR, LUCAS1’den oluşan boşluğu da genç oyuncu Ignacio “meyern” Meyer ile doldurmuştu.

FURIA Esports’un IEM Katowice 2020 Kuzey Amerika Kapalı Elemesi’ne katılacağı kadrosu şu şekilde:

  • Andrei “arT” Piovezan
  • Yuri “yuurih” Santos
  • Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Vinicius “VINI” Figueiredo
  • Lucas “LUCAS1” Teles (stand-in)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir