Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Luminosity Gaming, CS:GO kadrosunu serbest bıraktı

2015 yılında kurulan Brezilya ve Kanada merkezli Luminosity Gaming, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla birlikte CS:GO kadrosunu serbest bıraktığını duyurdu.

Kurduğu kadroyla 2016 yılında MLG Major Championship: Columbus’u kazanmayı başaran Luminosity Gaming, yaptığı paylaşımda takım sahibi Steve Maida’nın sözlerine yer verdi:

“Dikkatli bir karar verme sürecinin ardından üzülerek duyuruyorum ki CS:GO kadromuzun tamamını serbest bırakıyoruz. Onlarla kazandığımız ESL ECS spotunu da oyunculara bırakıyor ve onların kendilerine yeni bir organizasyon bulmalarına yardım etmek istiyoruz.”

“28 Temmuz 2015’de eski Keyd Stars kadrosunu bünyemize kattığımızda, hep birlikte günümüz Brezilya CS:GO’sunun çehresini değiştirdik. Bu şirket, oyunculara ve taraftarlara büyük bir minnet borçlu. Brezilya topluluğunun desteği, esporun içindeki diğer herhangi bir şeye benzemiyor. Bu tecrübe ve fırsat için onlara minnettarız.”

“Geçmişte ve günümüzde beraber çalıştığımız oyunculara, koçlara, analistlere ve menajerlere; size olan şükranlarımızı kelimeler ile ifade edemeyiz. Beraber oluşturduğumuz anılar bir ömür boyu devam edecek.”

“Şirketin kurucusu olarak bu, verdiğim en zor kararlardan biriydi. Organizasyona CS:GO ile başladık ve başarımızın bir çoğunu oyuna ve oyunculara borçluyuz. Beraber inşa ettiğimiz ve başardığımız şeyler için çok gururluyum. Bir Major zaferi! Birden fazla kupa! Biz bir topluluğu, bir ülkeyi ayağa kaldırdık! Brezilyalı taraftarların tutkusunu açıklayacak bir şey yok ve bu tutku beni kişisel olarak her zaman motive etti. Pişmanlığım yok. Elimizdeki her şeyi verdik. Savaştık. Kaybettik. Kazandık. Her şeye rağmen. LG’nin ve benim tarihin bir parçası olmamıza izin veren herkese, kalbimin en derininden teşekkür ediyorum.”

Luminosity, bu seneki ESL Pro League ve ECS’de yer alacaktı. Fakat takım verdiği kararla kazandığı slotları eski kadrosuna bırakmaya karar verdi. Bu da demek oluyor ki Brezilya merkezli kulüp, şu anda yeni bir CS:GO oluşumuna gitmeyi düşünmüyor.

Serbest bırakılan Luminosity Gaming kadrosu:

  • Lucas “steel” Lopes
  • Gabriel “NEKIZ” Schenato
  • Ricardo “boltz” Prass
  • João “felps” Vasconcellos (MIBR’dan kiralık)
  • Felipe “skullz” Medeiros (W7M’den kiralık)
  • Rafael “zakk” Fernandes (Koç)
  • Henrique “HEN1” Teles (Serbest)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir