Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Moche XL Esports’a davet alan ilk takım GamerLegion oldu

75 bin dolar ödül havuzu bulunan ve Lizbon’da düzenlenecek olan Moche XL Esports turnuvasına ilk davet alan takım GamerLegion oldu.

Portekiz’in Lizbon şehrinde düzenlenecek olan Moche XL Esports turnuvasına ilk davet alan ekip Adil “ScreaM” Benrlitom’de yer aldığı GamerLegion oldu. 6 takımın katılımıyla gerçekleşecek turnuvanın geçen sene şampiyonu SK Gaming olmuştu. 20 bin kişilik kapasitesi olan Altice Arena’da düzenlenecek turnuva toplamda 2 gün sürecek. Turnuvaya 6 takımdan 5’i davet alarak katılırken son takım Portekiz Master Lig Sezon 3’ün kazananı olacak. Turnuvanın formatı henüz duyurulmasa da geçen düzenlenen turnuvadaki kullanılan format ile devam edileceği düşünülüyor. Geçen sene kullanılan fortmatta ise yüksek öncelik sırasına sahip iki takım direk yarı finalden başlarken diğer 4 takım çeyrek final oynamıştı. Ayrıca turnuvanın ödül havuzu geçen seneye 50 bin dolarken bu sene 75 bin dolar oldu.

Öte yandan GamerLegion, yeni kurulmuş bir takım olmasına Adil “ScreaM” Benrlitom ve Kévin “Ex6TenZ” Droolans gibi tecrübeli oyuncular kadrosunda bulunuyor. Daha önce LOOT.BET Season 2 turnuvasını kazanan takım 18 bin dolar ödül elde etmişti. Ayrıca LOOT.BET Season 2 turnuvasında oynadığı 7 maçta sadece 2 harita kaybederek tüm serileri kazanmıştı. Henüz büyük turnuvaların online elemelerini geçemeyen ekip şimdilik davet aldığı turnuvalarda başarı sağlamaya çalışıyor.

Moche XL Esports turnuvasının ödül dağılımı ise şu şekilde;

1. 40,000$
2. 20,000$
3-4. 6,000$
5-6. 1,500$

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir