Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Mousesports, CS:GO Asya Şampiyonası 2019 şampiyonu oldu!

20-24 Kasım tarihleri arasında Çin’in Şangay şehrinde düzenlenen CS:GO Asya Şampiyonası 2019, şampiyonunu buldu.  Dünya Sıralaması’nda ilk 20’de bulunan 6 takımın da bulunduğu organizasyonda, toplamda 8 takım büyük ödül için mücadele etti.

Ödül havuzunun $500,000 olduğu organizasyonda mücadele eden 7 takım, davet ile burada bulunurken ViCi Gaming Çin Elemeleri aracılığı ile Şangay’da bulundu. Temsilcimiz woxic’in yer aldığı mousesports yanı sıra, AVANGAR, ENCE, Evil Geniuses, MIBR, TYLOO, G2 Esports gibi CS:GO sahnesinin önde gelen takımları da büyük ödül olan $250,000 için mücadele etti.

CS:GO Asya Şampiyonası 2019, 4’er takımın yer aldığı iki farklı grup şeklinde başladı. A grubu G2 Esports, MIBR, Evil Geniuses, TYLOO’dan oluşurken B grubu mousesports, ENCE, AVANGAR ve ViCi Gaming’den oluştu.

Her gruptan ilk 3 takımın playofflar’a çıktığı sistemde, çeyrek final karşılaşmaları mousesports – EG, MIBR – AVANGAR arasında oynandı. Oynanan karşılaşmaların ardından mousesports ve MIBR yarı finallere ismini yazdıran takımlar oldu. BO3 üzerinden oynanan yarı final maçlarından sonra finale adını yazdıran ekipler mousesports ve ENCE oldu.

Grup aşamasında da karşılaşan iki finalistin mücadelesinde gülen taraf ENCE olmuştu. Fakat finalde işler değişti. Train ve Inferno haritasında oynanan maçları 16-10 ve 16-11 kazanan Avrupa temsilcisi mousesports, CS:GO Asya Şampiyonası 2019’un şampiyonu olarak $250,000’ın sahibi oldu. Turnuva boyunca üstün bir performans gösteren temsilcimiz woxic ise organizasyonun en değerli oyuncusu seçildi. Bu ödül Özgür’ün kariyerindeki ilk MVP ödülü olma özelliğini de taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir