Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Mousesports, üst üste üçüncü şampiyonluğuna ulaştı!

Mousesports, 12-15 Aralık tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenen cs_summit 5 turnuvasında şampiyon olarak, katıldığı son 3 turnuvanın 3’ünü de kazanmayı başarmış oldu. Temsilcimiz Özgür “woxic” Eker’in vize problemleri nedeniyle katılamadığı turnuvada, takım koçu Rejin de maçta forma giymek zorunda kaldı.

Avrupa temsilcisi mousesports, senenin sonuna gelinirken adeta vitesi 5’e taktı. Her ne kadar sene içerisinde iyi performans gösterip, en iyi takımlara zorlu anlar yaşatsa da mousesports bir türlü kupaya ulaşmayı başaramıyordu. Fakat son 3 turnuvada şeytanın bacağını kuran woxic ve arkadaşları, Dünya Sıralaması’nda 4. sıraya kadar yükseldi.

20 gün içerisinde 3 turnuva kazanan takım, ilk olarak CS:GO Asya Şampiyonası’nda zafere ulaşmıştı. Daha sonra ESL Pro League Sezon 10 Finalleri’nde Fnatic, Astralis, Evil Geniuses gibi en iyi takımları teker teker yenerek şampiyon olan mousesports, cs_summit 5 finalinde de G2 Esports’u 2-1 mağlup ederek $61,500’ın sahibi oldu.

Woxic, bu turnuvada takımı ile beraber olamadı. Bunun sebebi ise yoğun turnuva takviminden dolayı vizeye geç başvurmuş olması. Esporcuların hala böyle problemlerle karşılaşıyor olması ne yazık ki üzücü. Turnuvada woxic’in yerine Danimarkalı oyuncu NaToSaphiX yer aldı. Grubunu 2. sırada bitirerek playofflar’a çıkmayı başaran Avrupa temsilcisinin yarı finaldeki rakibi OG oldu. CS:GO sahnesine yeni katılmış rakibini 2-1 mağlup eden mousesports, finalde G2 Esports’un rakibi oldu. Final serisinin ikinci maçında, vize problemi nedeniyle ayrılmak zorunda kalan karrigan’ın yerine takım koçu Rejin dahil oldu. Buna rağmen takım, Fransız rakibini yenmeyi başardı.

Mousesports’un katılacağı bir sonraki turnuva 17 Aralık’ta başlayacak olan EPICENTER 2019.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir