Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

NBK, Vitality tarafından yedeğe çekildi

StarLadder Berlin Major 2019’da beklenenin altında bir performans gösteren Vitality, kadrosunda bir değişikliğe gitti. Turnuvadan elendikten hemen sonra açıklama yapan takım, Nathan “NBK” Schmitt’i yedeğe çektiğini duyurdu.

Team Vitality resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda pek fazla detaya yer vermedi. Tweet’in tamamı şu şekilde: “CS:GO kadro güncellemesi: NBK’in aktif kadrodan çıkarılmasına karar verdik. Takım şimdiye kadar müthiş sonuçlar aldı fakat takım içinde bir değişiklik gerekliydi. Takım şu anki haliyle(iki takım içi liderli hali) maksimum noktasına ulaştı.”

ESL One Cologne 2019’da finale kadar çıkmayı başaran Fransız ekip, finalde Team Liquid’e kaybetmiş ve 2. olmuştu. Takım, turnuva boyunca yıldız oyuncuları ZywOo ile birlikte iyi bir performans göstermişti. Bu başarının ardından Dünya Sıralaması’nda da ikinciliğe kadar yükselmişti.

Fransız kadronun son katıldığı Berlin Major’da ise gösterdiği oyun tam bir hayal kırıklığıydı. Turnuvada favori olmasına rağmen, oynadığı 2 aşamadan da son anda çıkmayı başaran Vitality, çeyrek finalde AVANGAR’a elenip turnuvaya veda etti. Hemen ardından ise NBK takım tarafından yedeğe çekildi.

Söylentilere göre, takım içinde son birkaç aydır yükselen bir gerilim söz konusu. NBK ve kadronun kalanı birbirlerine karşı durumda. Hal böyle olunca da takım ortak bir kararla NBK’i yedeğe çekmeyi kararlaştırdı.

Diğer söylentilere göre ise Vitality, NBK’den oluşan boşluğu G2’dan shox ve ya Cloud9’ın Fransız oyuncusu kioShiMa ile doldurmayı planlıyor. Takımın şu anki durumu ise şu şekilde:

  • Mathieu “ZywOo” Herbaut
  • Dan “apEX” Madesclaire
  • Cédric “RpK” Guipouy
  • Alex “ALEX” McMeekin
  • Rémy “XTQZZZ” Quoniam (Koç)

 

  • Nathan “NBK-” Schmitt (Yedek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir