Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Ninjas in Pyjamas, GeT_RiGhT ile yollarını ayırdığını duyurdu

Counter-Strike tarihinin en köklü kulüplerinden biri olan Ninjas in Pyjamas, efsane oyuncu GeT_RiGhT ile yollarını ayırdığını açıkladı. Kulüp, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kaptanlarına her şey için teşekkür etti.

Son zamanlarda yapılan çoğu büyük turnuvada yer almayı başarsa da NiP, katıldığı turnuvaların hepsinde başarısız oldu. Özellikle ESL One Cologne ve StarLadder Berlin Major 2019’daki kötü performansların ardından İsveç takımının kadrosunda değişikliğe gideceği söyleniyordu ve bu değişiklik GeT_RiGhT üzerinden şekilleniyordu.

Ninjas in Pyjamas yaptığı açıklamada, 29 yaşındaki tecrübeli oyuncuya organizasyon içerisinde bir pozisyon teklif ettiğini fakat İsveçli oyuncunun profesyonel oyunculuk kariyerine devam etmek istediği için teklifi reddettiğini belirtti. GeT_RiGhT, Twitch üzerinden yaptığı yayınlarda da oyunculuğa devam etmek istediğini ve üst seviyede hala oynayabileceğini düşündüğü belirtiyordu.

NiP, yaptığı açıklamada İsveçli oyuncunun yerini dolduracak ve takımın 5. oyuncusu olacak ismi bulduğunu fakat ilerleyen günlerde açıklayacağını da ifadelerine ekledi. GeT_RiGhT ise yaptığı açıklamada: “2564 gündür aktif olarak NiP oyuncusuydum ve bugün bu bölüm sonlandı. Özel olarak söyleyeceğim bir şey yok. Bu kararın takım üzerindeki etkisini takip edeceğim. Sizleri düşündüğünüzden daha fazla özleyeceğim çocuklar!” ifadelerini kullandı.

İlk defa 2007 yılında Ninjas in Pyjamas forması giyen tecrübeli oyuncu, Fnatic, SK Gaming gibi büyük takımların Counter-Strike kadrolarında yer almıştı.2012 yılında CS:GO’ya geçiş yapan oyuncu, o yıldan bu yana sadece Ninjas in Pyjamas forması giymiş ve CS:GO tarihine damgasını vurmuştu.

NiP kadrosunun şu anki durumu:

  • Patrik “f0rest” Lindberg
  • Fredrik “REZ” Sterner
  • Jonas “Lekr0” Olofsson
  • Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora
  • Faruk “pita” Pita (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir