Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Ninjas in Pyjamas, Plopski transferini duyurdu

İsveç merkezli takım Ninjas in Pyjamas, CS:GO takımı üzerinde değişikliğe gideceğini belli etti. Bu kapsamda ilk değişikliğini ise Dennis “dennis” Edman’ı yedeğe çekerek ve ondan boşalan yeri Nicolas ”Plopski” Gonzalez Zamor ile doldurarak yaptı.

İsveç takımı, performanslarını üst seviyede tutmak ve daha stabil bir oyun sergilemek için değişikliklere başladı. 17 yaşındaki Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamor’u kadrosuna kattı.  Plopski, Ancient takımından transfer edildi. Transfer gerçekleşmeden önce, Plopski eski takımıyla birlikte Avrupa Minor turnuvasına katılmaya hak kazanmıştı. Dennis “dennis” Edman ise profesyonel kariyerine ara verip döndükten 2 ay sonra tekrar yedeğe çekilmiş oldu.

Turnuva kuralları nedeniyle Plopski, StarLadder Berlin Major’da NiP takımında yer alamayacak. Takım koçu Faruk “pita” Pita, hem transferle hem de bu konu ile ilgili açıklamada bulundu:

“Bugünden itibaren Counter-Strike takımımızın dönüşüm yolculuğuna başlıyoruz. Üst sıralardaki takımlar arasında kalabilmek için, kadroda değişiklikler yapılması gerekiyor. Çok yetenekli oyunculara sahibiz. Fakat stabil bir performans göstermemiz için takımdaki rolleri değiştirmemiz gerekiyor. Bu değişimin ilk adımı olan Plopski’yi duyurmaktan heyecan duyuyorum.”

Genç oyuncu Plopski de transferle ilgili açıklamalarda bulundu:

“Böyle bir şansı elde ettiğim için inanılmaz mutluyum. Benim için bu bir hayalin gerçeğe dönüşmesi. Çocukluğumdan beri her zaman bu takımı sevdim ve onun bünyesinde oynamak benim hedefimdi. Hala inanamıyorum. Arzum yıllar boyunca CS:GO oynamak ve bunu yaparken mutlu olmak. Kazanmak istiyorum.  Muhteşem insanlar tanımak ve her zamankinden daha fazla çalışmak istiyorum. Hayallerimi ve hedeflerimi gerçekleştirmek için NiP’in benim için en uygun yer olduğuna inanıyorum. Bu yetenekli insanlarla beraber oynamak için sabırsızlanıyorum. Eminim onlardan çok fazla şey öğreneceğim.”

Yapılan değişiklikler ardından Ninjas in Pyjamas  kadrosu şu şekilde:

  • Patrik “f0rest” Lindberg
  • Christopher “GeT_RiGhT” Alesund
  • Fredrik “REZ” Sterner
  • Jonas “Lekr0” Olofsson
  • Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora
  • Faruk “pita” Pita (Koç)
  • Dennis “dennis” Edman (Yedek)

 

GeT_RighT’ın takımdaki yeri de konuşulanlar arasında. Çok kısa bir süre sonra oyuncu hakkında bir değişiklik olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir