Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

North, Kjaerbye ile sözleşme uzattığını duyurdu

2019 yılını iniş ve çıkışlarla tamamlayan Danimarka merkezli CS:GO takımı North,  takımın önemli bir ismi olan Markus “Kjaerbye” Kjærbye ile sözleşme yenilediğini duyurdu. Duyuru, oyuncunun resmi Twitter adresi üzerinden yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarını silen North, bütün CS:GO topluluğunda merak uyandırmıştı. Bu hareketten 1 gün sonra ise yeni logosuyla birlikte yeniden markalaştığını duyuran Danimarka temsilcisi, kadrosunun yıldız oyuncusuyla da yeni bir sözleşme imzaladı.

Şubat 2018’de Astralis’den ayrılan 21 yaşındaki Danimarkalı oyuncu Kjaerbye, 2 senelik Astralis macerasının ardından North takımına katılmıştı. O günden bugüne aktif olarak aynı forma altında mücadele eden oyuncu, yeni jenerasyon oyuncuları arasında da önemli bir yere sahip. Genç oyuncu, yıl içerisinde düşüşler yaşamış olsa da ortalama olarak her zaman 1.00 rating’in üzerinde bir performans sergilemeyi başardı.

Kjaerbye, Astralis bünyesinde olduğu süre boyunca çeşitli şampiyonluklar yaşadı. ELEAGUE Major Atlanta 2017 ve ECS Sezon 2 Finalleri ise bunların başlarında geliyor. Astralis’in sahneyi nasıl domine ettiği malum. North ile bu denli büyük başarılara imza atamasa da oyuncu, takımıyla birlikte 4 farklı DreamHack turnuvası kazanmayı başarmıştı. Bunlar: DreamHack Open Tours 2018, DreamHack Open Valencia 2018, DreamHack Masters Stockholm 2018 ve DreamHack Open Sevilla 2019.

Sözleşme uzatmasıyla ilgili bir de açıklamada bulunan oyuncu şu ifadelerde bulundu: “North ile sözleşmemi uzattığım için mutluyum. North bana, hem takım hem de organizasyon için istekli bir plan ile geldi. Yeniden markalaşma iyi gözüküyor ve güzel hissettiriyor. Fakat bunun yanı sıra organizasyondaki insanlar başarıya ulaşmamız için bizim arkamızdalar. Bunların hepsini değerlendirdiğimizde, burası benim için muhteşem bir ev.”

North kadrosu:

  • Markus “Kjaerbye” Kjærbye
  • Nicklas “gade” Gade
  • Jakob “JUGi” Hansen
  • Philip “aizy” Aistrup
  • René “cajunb” Borg
  • Torbjørn “mithR” Nyborg (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir