Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

NRG, ESL One Köln’e davet edildi

Türk asıllı Amerikan oyuncu Tarik “tarik” Celik’de yer aldığı NRG, Almanya’da düzenlenecek olan ESL One Köln turnuvasına direk davet aldı.

IEM Sidney 2019’da yarı final oynayan NRG, Almanya’da düzenlenecek olan ESL One Köln turnuvasına davet edildi. Son zamanların çıkış yapan takımları arasında yer alan NRG, turnuvaya davet edilen 11. takım oldu.

2 Temmuz’da başlayacak olan ESL One Köln, 18.500 kapasitesi bulunan Lanxess-Arena’da izleyicileriyle buluşacak. Almanya’da düzenlenecek olan turnuvanın 300 bin dolar ödül havuzu bulunuyor. 16 takımın yer alacağı ve toplamda 6 gün sürecek turnuvada ikili eleme formatı kullanılacak. Gruplarında 1. olan takımlar direk yarı finale yükselirken grubunda 2. olan takım ise çeyrek finalde diğer gurubun üçüncüsü ile karşılaşacak. Turnuvanın grup aşamasında ESL’in kendi turnuvalarında kullandığı ESL CS:GO Dünya Sıralaması* tablosuna göre grup eşleştirmeleri yapılacak. Turnuvadaki ilk maçlar tek maç üzerinden olacak ve finale kadar olan diğer maçlar ise 3 maçlık seri üzerinden oynanacak. ESL One Köln turnuvasının büyük finali ise 5 maçlık seriye sahne olacak.

ESL One Köln turnuvasına davet alan takımlar şu şekilde;

Denmark Astralis Germany BIG
Europe FaZe Brazil MIBR
Ukraine Natus Vincere Sweden NiP
Sweden fnatic Finland ENCE
Australia Renegades Europe mousesports
United States NRG

ESL One Köln katılacak diğer 5 takımın 1 tanesi ESL’den davet alarak turnuvaya katılacak. Turnuvaya katılacak kalan 4 takımın ikisi Avrupa elemesi, diğer ikisi ise Amerika ve Asya elemelerinden gelecek.

*Grup eşleştirmelerinde kullanılacak olan ESL CS:GO Dünya Sıralamasının listesinde buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir