Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

OKOLICIOUZ, Virtus.pro’dan ayrıldı

22 yaşındaki OKOLICIOUZ, Virtus.pro ile olan sözleşmesinin bitmesinin ardından takımdan ayrıldığını duyurdu.

Polonyalı oyuncu, Twitter hesabından yaptığı duyuru ile birlikte yeni maceralara atılmak istediğini ve takımdan ayrıldığını belirtti. 3 ay önce Pawel “byali” Bielinski’nin yerine takıma dâhil olan oyuncu, sadece 2 ay aktif kadroda kalabilmişti. Takımın yeni oyuncular denemek istemesinin ardından yedeğe çekilen genç oyuncunun yerini, AGO takımından Tomasz “phr” Wojcik doldurmuştu.

Takımdaki rolüne alışamadığını söyleyen OKOLICIOUZ, bir açıklama yayınladı:

“Dünya Sıralaması’nda 32. liğe yükselmiş olsak da bazı şeyler tam oturmamıştı. Bence problemin ana sebebi hepimizin, ben de dahil agresif oynamamızdı. Onlar defansif bir oyuncuya ihtiyaç duyuyorlardı. Daha fazla bomba atan, utility kullanan vb. Oyun içinde agresif oynayan bir oyuncu olsam bile bu role uygun oynayabileceğimden emindim. VP’de oynamak benim hayalimdi, en azından deneyebilirdim.

“Geçen süre sonrasında işlerin istediğimiz gibi gitmediğinin farkına vardık. Bu rolde daha fazla tecrübeye sahip bir defansif oyuncuya ihtiyaçları vardı ve ben artık bu rolde daha fazla oynamak istemiyordum. Yine de bu muhteşem bir tecrübeydi. Sadece antrenmanlarda değil, büyük turnuvalarda da dünyanın en iyi takımlarına karşı oynama şansı buldum.

“Bu hatamdan bir şey öğrendim. Birisi, tercih ettiği rolü her zaman söylemeli. Hiç tecrübesi olmadığı başka rolü denememeli.”

Virtus.pro takımının şu anki kadrosu şu şekilde:

  • Janusz “Snax” Pogorzelski
  • Michał “snatchie” Rudzki
  • Michał “MICHU” Müller
  • Arek “Vegi” Nawojski
  • Tomasz “phr” Wójcik (Deneme)

 

  • Jakub “kuben” Gurczynski (Koç)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir