Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

OpTic Gaming, DreamHack Open Summer 2019 şampiyonu oldu

15-17 Haziran tarihleri arasında İsveç’te düzenlenen DreamHack Open Summer 2019 turnuvasının şampiyonu Danimarka-Amerika merkezli OpTic Gaming oldu.

8 takımın katıldığı turnuva grup aşamalarıyla başladı. $100,000 ödül havuzunun bulunduğu turnuvada, şampiyon OpTic $50,000’ın sahibi oldu ve DreamHack Masters Malmö 2019’a doğrudan katılma hakkı kazandı. İki gruptan oluşan turnuvada, her iki grubunda ilk 2 sırasında bulunan takımlar playofflara çıkmaya hak kazandı. A grubu AVANGAR, Winstrike, Tricked ve Aristocracy’den oluştu. Aristocracy ve Tricked bu gruptan çıkmayı başardı. B grubu OpTic, CR4ZY, Chaos ve Ancient’ten oluşuyordu. B grubundan ise OpTic ve Ancient playofflara çıkmayı başardı.

BO3 formatında oynanan playofflar da OpTic – Tricked, Aristocracy – Ancient karşılaşmaları yaşandı. Hem OpTic hem de Ancient, rakiplerini 2-1 yenerek finalde karşı karşıya geldiler.

  • OpTic 2-0 Ancient

Final mücadelesi Ancient’in seçtiği Overpass’te başladı.  İlk yarıya CT tarafında başlayan OpTic takımıydı. Avantajını pek de iyi kullanamasa da OpTic ikinci yarıya 9-6 önde gitmeyi başardı. İkinci yarıda pistol round’ını kazanan takım, avantajını arttırdı. Ancient oyunun sonraki bölümünde varlık gsöterse de yeterli olmadı ve haritayı 16-12 OpTic kazandı. Seri 1-0’a geldi.

İkinci yarı ise Nuke olarak OpTic tarafından seçildi. İlk haritaya nazaran daha çekişmeli bir mücadele oldu. CT tarafında başlayan Ancient, ilk yarıyı 8-7 geride kapadı. İkinci yarıda ilk roundları almayı başaran Ancient, 9-13 öne geçmeyi başardı. Fakat oyunun sonlarını iyi oynayamayan takım avantajını kaybetti ve 16-14 haritayı kaybetti. Bu sonuçla birlikte seri 2-0’a geldi ve OpTic Gaming DreamHack Open Summer 2019’un galibi oldu. Maçın en iyi oyuncusu Ancient ekibinden Nicolas ‘Plopski’ Gonzalez Zamora oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir