Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Renegades, DickStacy ile yollarını ayırdı!

StarLadder Berlin Major 2019’da üçüncü olmayı başaran takımını 100 Thieves’e kaptıran Renegades, yeni bir yapılanmaya gitmişti. Bu yapılanmanın ilk firesi ise verildi. Takım, Avusturalyalı oyuncu Oliver “DickStacy” Tierney ile yollarını ayırdığını açıkladı.

22 yaşındaki DickStacy, Renegades kadrosuna Aralık 2019’da katılmıştı. Bu birliktelik çok kısa sürdü. Birliktelik sürecinde de DickStacy, takımla birlikte sadece ESL Pro League Sezon 10 Finalleri’nde mücadele etme şansı buldu. Renegades, bu turnuvayı yeni takımıyla birlikte 9-12. sırada bitirmişti. Yeni bir araya gelen bir kadrodan bu denli büyük bir turnuvada bir başarı göstermesi de beklenemezdi zaten.

Fakat görüldüğü üzere takımın farklı düşünceleri var. Yeni yıl için kamp yapan Avusturalyalı takım, oyuncu ile yollarını ayırdığını sosyal medya üzerinden duyurdu ve bu zamana kadar birlikte geçirdikleri süre için oyuncuya teşekkür etti. Takımın, kadroya beşinci olarak katmayı planladığı isim söylentilere göre 21 yaşındaki Jordan “Hatz” Bajic. ORDER’den ayrılan oyuncu, Renegades’in ESEA kadrosuna eklenmiş durumda.

DickStacy, 2 yıllık bir Grayhound Gaming macerasının ardından Renegades’e katılmıştı. Fakat yeni takımıyla birlikteliği bir öncekinin aksine oldukça kısa sürdü. Grayhound Gaming ile çeşitli başarılara imza atan oyuncu, eski takımıyla birlikte StarLadder Berlin Major 2019’da ve IEM Katowice Major 2019’da yer almayı başarmıştı. Bunun yanı sıra çeşitli küçük turnuvalarda takımı ile birlikte zafere ulaşsa da DickStacy, henüz büyük bir başarı elde etmiş değil.

Bu gelişmenin ardından Renegades kadrosu 4 kişi kaldı:

  • Simon “Sico” Williams
  • Christopher “dexter” Nong
  • Joshua “INS” Potter
  • Liam “malta” Schembri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir