Counter-Strike: Global Offensive

Renegades’in yeni koçu kassad oldu

Renegades, Çarşamba günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla takımın yeni koçu olarak Aleksandar “kassad” Trifunović’in ekibe katıldığını duyurdu.

Daha önce Haziran 2016’da gerçekleştirilen ESL One Köln elemelerinde mücadele eden mousesports için de koçluk koltuğuna geçen kassad, 2016 yılının Eylül ayına kadar görevine devam etmiş, ancak Valve tarafından getirilen kurallar ile koçların karşılaşma sırasında takım ile bağlantı kurmasının yasaklanmasından sonra mousesports ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırmıştı.

Bu ayrılığın perde arkasındaki sebebi açıklayan kassad, “dünyanın herhangi bir yerinden gelecek tüm tekliflere açık olduğunu ve yeni kurallara rağmen katkı sağlayabileceğini” de dile getirmişti.

Tümüyle Avustralyalı oyunculardan oluşan Renegades, en son ELEAGUE Major 2017 elemelerinde Ninjas in Pyjamas, Counter Logic Gaming ve Cloud9 olmak üzere üç takımla karşılaşmıştı. Bu karşılaşmaların hepsini kaybederek organizasyona katılma hakkı elde edemedi. Ancak Dreamhack Winter’da ikincilik gibi oldukça ümit verici sonuçlar aldıklarının da altını çizmek gerekiyor. Yeni bir koçun da takıma katılmasıyla birlikte daha üst sıraları hedeflediklerini söylemek yanlış olmaz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.