Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Söylentilere göre Cloud9, ATK kadrosunu transfer edebilir!

2019 yılı içerisinde istediği başarıya ulaşamayan, bir türlü kazanmanın yolunu bulamayan Kuzey Amerika’nın en tanınan espor kulüplerinden biri olan Cloud9, DBLTAP muhabiri Jarek “Dekay” Levis’in raporuna göre Güney Afrika – Kuzey Amerika merkezli ATK kadrosunu bünyesine katmaya çalışıyor.

Söylenenlere göre, bu satın alım haftalardır konuşulan bir olay. Son katıldığı ESL Pro League Sezon 10 Finalleri’ni 7-8. sırada bitiren ATK, HLTV Dünya Sıralaması’nda 15 sıra birden yükselip 19. sıraya yerleşti. Büyük turnuvalarda görmeye çok fazla alışık olmadığımız ekip, son yükselişiyle birlikte gözleri de üstüne çekti.

Cloud9 tarafı ise hala kendine bir çıkış yolu bulmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde kadrosunun üç ana oyuncusu Timothy “autimatic” Ta, Damian “daps” Steele ve Kenneth “koosta” Suen’i Gen.G Esports’a kaptıran Kuzey Amerika temsilcisi, gelecek olan yeni sezon için kadrosunu şekillendirmeye çalışıyor. Takımda sadece 3 isim aktif olarak bulunuyor. Oscar “mixwell” Canellas, Yassine “Subroza” Taoufik ve koç JamezIRL. Subroza’nın ise takımda deneme sürecinde bulunduğunu belirtelim.

2018’in ocak ayında yapılan ELEAGUE Major: Boston 2018’den beri herhangi bir turnuva galibiyeti alamayan Cloud9, son katıldığı turnuvaların çoğunda zayıf takımlar arasında bulunuyordu. Geçtiğimiz ay BLAST Pro Series: Kopenhag 2019’u sonuncu olarak bitiren takım, daha sonra başka bir turnuvaya katılmadı.

Transfer dedikodularına konu olan ATK kadrosu ise şu şekilde:

  • Johnny “JT” Theodosiou
  • Ian “motm” Hardy
  • Ricky “floppy” Kemery
  • Josh “oSee” Ohm
  • Aran “Sonic” Groesbeek
  • Tiaan “T.c” Coertzen (Koç)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir