Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers 4Gamers Masters şampiyonu oldu

Temsilcimiz Space Soldiers, Lisbon’da düzenlenen CS:GO 4Gamers Masters turnuvasında Portekizli rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

Çevrimdışı bir minor olan 4Gamers OMEN Masters 2017’ye temsilcimiz doğrudan davet alırken 5 ayrı Portekiz temsilcisi de turnuvaya katıldı. Space Soldiers ve Team Alientech turnuvaya doğrudan playoff turundan başlarken k1ck eSports Club, Exotic Island, Electronik Generation ve For The Win eSports grup aşamasında mücadele etti. Grubunu lider tamamlayan k1ck eSports Club ve ikinci olan Exotic Island playoff turuna yükselerek temsilcimiz Space Soldiers ve Team Alientech ile eşleştiler.

Yarı finalin ilk ayağında temsilcimiz Exotic Islands karşısında 3 maç üzerinden oynanan seride çok rahat bir şekilde 2-0 galip gelirken diğer ayakta gerçekleşen Team Alientech – k1ck eSports Club karşılaşmasından galip ayrılan taraf k1ck eSports Club oldu ve finalde temsilcimiz ile eşleşti.

Üç maçlık final serisinin ilk maçı Cache haritasında oynandı. Maça iyi başlayan taraf k1ck eSports oldu ancak temsilcimiz reaksiyon göstermekte gecikmedi. Kısa sürede beraberliği yakalayıp öne geçen temsilcimiz güzel bir ivme yakaladı ve rakibine mutlak bir üstünlük kurdu. Ekonomik açıdan istediği istikrarı yakalayamayan k1ck temsilcimiz karşısında ilk yarı genelinde varlık gösteremedi ve ilk yarı 12-3’lük ezici bir skor ile Space Soldiers lehine tamamlandı. İkinci yarıya iyi başlayan Portekiz temsilcisiydi ve skor üretmeye başladılar. Temsilcimiz ise rakibinin ilerleyişini kısa vadede durdurmayı başaramadı ancak bir süre sonra reaksiyon göstermeye başladı. Portekiz ekibi ekonomik açıdan herhangi bir darbe almadığı için tekrar skorda söz sahibi olmayı başardı ve beraberliği yakaladı. Bu noktadan sonra ekonomisini düzelten temsilcimiz soğukkanlı bir oyunla tekrar öne geçti ve maçı kazanarak seride durumu 1-0’a getirdi.

Serinin ikinci maçı Mirage haritasında oynandı ve temsilcimiz maça çok iyi bir başlangıç yaptı. Portekiz temsilcisi farkın açılmasına izin vermeden bir reaksiyon gösterdi ve skorda temsilcimize yaklaştı. Ekonomik açıdan avantajını kaybeden temsilcimiz çok sürmeden skorda da geriye düştü. Portekiz temsilcisi eline geçirdiği fırsatı iyi değerlendirdi ve aradaki farkı açmaya başladı. Temsilcimiz ikinci yarıda geri dönüşü imkansız hale getirecek bir skora izin vermedi ve ikinci yarıya 9-6’lık üstünlükle giren k1ck oldu. Temsilcimiz ikinci yarıya da çok iyi bir başlangıç yaptı ve tekrar beraberliği yakalaması uzun sürmedi. Rakibine her açıdan üstünlük kuran Space Soldiers artık skorda söz sahibi konuma geldi ve aradaki farkı da açmaya başladı. Portekiz temsilcisi nefes almak adına birkaç round kazanmayı başarsa da ikinci yarı genelinde etkili bir performans sergileyemedi. Her açıdan çok soğukkanlı ve çok daha üstün bir performans sergileyen temsilcimiz kendinden emin bir galibiyet aldı ve seride durumu 2-0’a getirerek turnuvanın galibi oldu.

Temsilcimiz rakiplerine karşı gösterdiği performans ile üst düzey takımlar arasında olduğunu bir kez daha gösterdi. Turnuvada ipi göğüsleyen Space Soldiers aynı zamanda 5.000 euroluk ödülün de sahibi oldu.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir