Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers, DreamHack Austin Şampiyonu oldu

Ülkemizi CS:GO arenasında başarıyla temsil eden Space Soldiers, DreamHack Austin şampiyonu oldu ve 100.000 dolarlık büyük ödülü kazandı. 

Space Soldiers turnuvada OpTic Gaming ve Heroic gibi takımların yanında favori gösterilmese de büyük bir mücadele sergileyerek şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Turnuvaya compLexity Gaming karşısında galibiyet ile başlayan takım, ardından kazananlar mücadelesinde Rogue Gaming’e yenilmişti. Bu sonuçlarla birlikte takım B grubunun belirleyici karşılaşmasını oynadı ve OpTic Gaming’i 2-1 ile geçerek (Mirage 16-7, Inferno 16-9, and Train 16-10) grubunu ikinci tamamladı. OpTic ve coL ise elendi.

Temsilcimizin en rekabetçi maçı ise Heroic karşısındaydı. A grubunu Fragsters ve eUnited karşısında rahatlıkla birinci olarak bitiren ekip yakın geçen Cache (19-16) ve Mirage (16-11) haritalarıyla galibiyete uzandı. Calyx’in her haritada 31’er kill aldığını, bu iyi performansını finalde Rogue karşısında da sürdüğünü belirtelim.

Finale Overpass’i kaybederek başlayan SS, Rogue’u Mirage’da 16-9 ile adeta ezdi geçti ve final haritası olan Inferno’yu da 16-2 kazandı. Calyx yine karşılaşmanın MVP’si seçildi. Takımımızın bir sonraki turnuvası ise ESL One Belo Horizonte olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir