Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers, ECS Sezon 3’te Virtus.Pro ile karşılaştı

Ülkemizi CS:GO arenasında gururla temsil eden Space Soldiers, ECS Sezon 3 Avrupa Yükselme eşleşmelerinde Polonya devi Virtus.Pro ile karşılaştı.

ECS Sezon 3 Avrupa Yükselme serilerinde son 4 takım arasına kalan temsilcimiz Space Soldiers, geçtiğimiz DreamHack Masters Las Vegas turnuvasında ipi göğüsleyen Virtus.Pro ile eşleşti. Yükselme maçlarının diğer ayağında ise İsveç temsilcisi Fnatic ile İskandinav gücü North karşılaştı. Rakibinin açık ara favori olarak görüldüğü eşleşmede temsilcimiz Space Soldiers, Polonya devine kelimenin tam anlamıyla ecel terleri döktürdü.

Son zamanlarda özellikle LAN organizasyonlarında üst düzey bir performans sergileyen Virtus.Pro temsilcimiz karşısında 3-1’lik üstünlükle seriden galip ayrılan taraf olsa da sonuca gitmekte son derece zorlandı. Polonya devi adına Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski üstün bir performans sergileyerek maça damgasını vururken İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş tüm seri boyunca üstün bir oyun sergilemeyi başardı ve serinin oyuncusu seçildi.

Serinin ilk maçı Train haritasında oynandı ve temsilcimizin Polonya devini kelimenin tam manasıyla elinden kaçırdığı bir mücadeleye şahit olduk. İlk yarıyı 13-2’lik ezici bir skorla geride tamamlayan Polonya devi ikinci yarıda geri dönmeyi başardı ve maçı uzatmalarda kazanan taraf oldu. Serinin ikinci karşılaşması temsilcimizin tek galibiyetini aldığı Inferno haritasında oynandı. Rakibine karşı baştan sonra üstün bir oyun sergileyen temsilcimiz ilk yarısını 11-4 önde kapattığı karşılaşmayı kazanmakta zorlanmadı. Serinin üçüncü karşılaşması Overpass haritasındaydı ve adeta dişe diş bir mücadeleye sahne oldu. Skor açısında baştan sona ortada giden oyunu uzatmalarda kazanan Virtus.Pro oldu. Seride kazananı belirleyen son maç ise Mirage haritasında oynandı ve temsilcimiz ilk yarıyı 6-9’luk bir skorla geride tamamladı. İkinci yarıda rakibine zor anlar yaşatan Space Soldiers, geriden gelerek üstünlüğü ele geçirse de Virtus.Pro soğukkanlılığını koruyarak seriyi kazanmayı başardı.

Temsilcimiz seriyi kaybetse de sergilediği muazzam performans ile göz doldurdu. Özellikle serinin ilk maçında rakibini ezici bir skorla yenme fırsatını yakalaması ve Inferno gibi bir haritada bir dünya devini zorlanmadan mağlup etmesi izleyenleri heyecanlandırdı ve umut aşıladı.

Space Soldiers profesyonel CS:GO sahnesinde kendine bir yer edinme aşamasında olsa da kazandığı irili ufaklı başarılar ile daha yüksekleri hedeflediği söylenebilir. Bizler de temsilcimizin bu zorlu yolculuğunda onu yakından takip ediyor olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir