Counter-Strike: Global Offensive

Space Soldiers, ELEAGUE Major’da son 16’ya kaldı

HLTV.org

CS:GO’daki gururumuz Space Soldiers, ELEAGUE Major: Boston’da dün akşam mousesports karşısında normal süresi 15-15 biten maçı uzatmalar sonucunda 19-17 kazanarak son 16’ya kaldı. Temsilcimiz bu sonucun ardından bir sonraki aşama olan New Legends aşamasına yükselmeye hak kazanırken, buradaki ilk rakibi şu anda dünya sıralamasında birincilik koltuğunda oturan SK Gaming oldu.

CT haritası olarak hafızalara kazınan Mirage’da Terör tarafında başlayan Space Soldiers maça fırtına gibi başladı ve pistol raundunun avantajıyla birlikte 3-0’ı buldu. Ancak dördüncü rauntta Xantares’in erken düşmesi ve orta bölge kontrolünün alınmaması nedeniyle bu el mousesports’a gitti. Temsilcimiz kontrolü biraz kaybeder gibi olsa da 3-4’ten sonra toparlamayı başardı ve XANTARES ile paz’ın iyi oyunuyla kalan sekiz raundun yedisini alarak haritanın ilk bölümünü 10-5 kapatmayı başardı.

CT tarafı ise biraz sıkıntı dolu anlara sahne oldu. İlk kısımdaki gibi pistol raunduyla beraber üç raundu da almayı başaran Space Soldiers’da, CT tarafında koordinasyon eksikliği görüldü. Major bir turnuvada son 16’ya kalmanın getirdiği heyecanı oyuncularımızda gördüğümüz bu süreçte skoru 15-10’a getirsek de mousesports iyi bir reaksiyonla maçı uzatmaya taşıdı.

Uzatmaya CT tarafında başlayan temsilcimiz ilk rauntta avantajlı pozisyonda STYKO’ya 1v3 durumda raundu vererek işleri zora soktu. Terör tarafına daha umutlu girebilmek için en az bir raunt alınması gerekiyordu ve Space Soldiers bunu bir sonraki rauntta alacaktı ancak mousesports iyi bir stratejiyle A’ya girerek ilk bölümü 2-1’le kapattı.

Terör tarafında ise işler tamamen tersine döndü. Space Soldiers ilk iki raundu hızlı karar verilip, uygulanan bir stratejiyle A bomba alanı üzerinden kurguladı ve bunda da başarılı oldu. New Legends aşaması için son bir el kalmıştı. Temsilcimiz bu raund öncesi taktiksel mola almaya karar verdi ve planını kurguladı. Oldukça yavaş ve temkinli bir strateji izleyen Space Soldiers, iki rakibi düşürdükten sonra B bomba alanından galibiyete uzandı.

Space Soldiers, aldığı bu galibiyetle bir ilke imza atarak Türk espor tarihine adını yazdırdı ve neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiş oldu. Temsilcimizin SK Gaming’le oynayacağı New Legends ilk tur maçı 19 Ocak’ta.

Diğer eşleşmeler şu şekilde:

  • BIG – Team Liquid
  • Virtus.pro – Quantum Bellator Fire
  • Gambit – Na’Vi
  • Astralis – mousesports
  • North – Vega Squadron
  • fnatic – FaZe
  • Cloud9 – G2
1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.