Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers WESG’de dördüncü oldu

WESG’de final karşılaşmalarının ardından ülkemizi gururla temsil eden Space Soldiers turnuvada dördüncü olurken, büyük ödülü kazanan takım Team EnVyUs oldu.Birçok tecrübeli ekip arasında büyük bir başarı sergileyen temsilcimiz Space Soldiers, yarı finalde eşleştiği rakibi EnvyUs’ı kelimenin tam manasıyla elinden kaçırdı. Yarı final yolunda karşılaştığı rakiplerini gösterdiği müthiş mücadele ile geçmeyi başaran temsilcimiz için gerçekten üzücü bir yenilgi oldu.

Turnuvanın şampiyonu Team EnVyUS ile Cache, Cobblestone ve Dust2 olmak üzere üç haritada karşı karşıya gelen temsilcimiz ilk maçına hızlı başlayarak ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. İkinci yarıda kontrolü elden bırakmayan ve son derece sakin bir performans sergileyen Space Soldiers, 16-8 ile ilk maçtan galip ayrılan taraf oldu.

İkinci maç ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Temsilcimiz ilk yarıyı 9-6’lık güzel bir skorla önde kapatmayı başardı ve adını finale yazdırmaya bir adım daha yaklaştı. Ancak ikinci yarıda rakibin dirençli duruşu ve tecrübesiyle oyun disiplinine bağlı kalmayı başarması maçı beraberliğe götürdü. Space Soldiers ilk uzatmalarda rakibini zorlamayı başarsa da, ikinci uzatmaları kaybetti ve 22-19’luk skor ile seri 1-1’e geldi.

Mücadelenin kaderini belirleyecek olan son karşılaşma temsilcimiz açısından çok iyi başladı. 9-6 öne geçerek ilk yarıyı önde kapatan Space Soldiers artık final için avantajı tekrar eline almıştı. İkinci yarı çok heyecanlı ve bir o kadar da çekişmeli geçti. Tecrübeli rakibine karşı varını yoğunu ortaya koyan temsilcimiz final yolunda büyük bir mücadele verdi ancak rakibin final arzusu ve tecrübesi karşısında 16-14 yenilmekten kurtulamadı. Bu sonuçla birlikte seride 2-1 öne geçen EnVyUs adını finale yazdırdı.

Yarı finalin diğer ayağında ise iki Polonya temsilcisi Team Kinguin ile Virtus Pro karşı karşıya geldi. İki tecrübeli ekibin karşılaşmasında favori olarak gösterilen Virtus Pro, seriyi 2-0 kaybetti ve elendi. Dust2 ve Mirage haritalarında oynanan karşılaşmada Team Kinguin son derece iyi bir performans gösterdi. Serinin ilk maçına her iki taraf da aynı derecede istekli başladı. İlk yarı 8-7 Virtus Pro üstünlüğü ile geçilirken eşit bir mücadele sergilendi. İkinci yarıda ise rakibinden daha üstün bir performans sergileyen Team Kinguin galibiyete uzanan taraf oldu. Serinin ikinci maçı ise Virtus Pro için adeta bir hezimet oldu. İlk yarıyı 12-3 geride kapatan Virtus Pro, ikinci yarıda da kayda değer bir geri dönüşe imza atamadı. Seriyi 2-0 kazanan Team Kinguin, finalde EnVyUs ile eşleşti.

Yarı finalde kaybeden temsilcimiz Space Soldiers, bir diğer mağlup olan Virtus Pro ile üçüncülük karşılaşmasına çıktı. Cobblestone ve Nuke haritalarında karşılaşan iki takımdan üçüncülüğe uzanan ise Virtus Pro oldu. Temsilcimiz ilk karşılaşmaya 5-0’lık bir seriyle başladı ancak Virtus Pro skoru eşitlemeyi başardı. Kafa kafaya verilen mücadelenin ardından ilk yarı 8-7 Virtus Pro üstünlüğüyle geçildi. Temsilcimiz ikinci yarıya iyi başlayan taraf olsa da maçı kazanan Virtus Pro oldu. Serinin ikinci maçına temsilcimiz tekrar 5-0’lık bir seriyle başladı. Ancak birkaç round kazanarak kontrolü ele alan Virtus Pro, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. Tecrübeli Polonya ekibi bu kontrollü oyunu devam ettirerek 7-0’lık seri yakaladı ve rakibine direnç gösteremeyen temsilcimiz maçı 16-9 kaybederek dördüncü oldu.

[su_divider top=”no” size=”2″ margin=”10″]

WESG CS:GO finalinde serinin ilk karşılaşması Train haritasında oynandı. Team Kinguin oyuna iyi başlayan taraf olsa da Happy ve KennyS gibi yetenekli oyuncuları ile EnVyUs oyunun kontrolünü kısa sürede tekrar eline aldı diyebiliriz. İlk yarıda çok zorlanmayan EnVyUs, 10-5’lik üstün bir skorla ikinci yarıya gitti. İkinci yarıda rakibine göz açtırmayan tecrübeli Fransız ekibi serinin ilk karşılaşmasında 16-5 gibi açık ara bir farkla galip geldi.

İkinci karşılaşma ise Dust2 haritasında gerçekleşti. Kinguin güzel bir başlangıç yapmasına rağmen üstünlüğü kolay kaybetti. EnVyUs gibi güçlü bir rakibe karşı direnç göstermek adına ellerinden geleni yaptılar. İlk yarı 10-5’lik bir skorla EnVyUs üstünlüğüyle geçilirken Team Kinguin için tehlike çanları çalmaya başladı. Polonya ekibi ikinci yarıya daha kontrollü başladı ve daha sakin bir oyun sergiledi. Gerçekten güzel ve çekişmeli bir mücadeleye sahne olan ikinci yarının sonunda galip gelen taraf ise üstünlüğü baştan sonra elinde bulunduran EnVyUs oldu. Seriyi 2-0 kazanan Fransız ekibi, WESG 2016 şampiyonu olarak turnuvayı noktaladı.

[su_divider top=”no” size=”2″ margin=”10″]

Turnuvanın sona ermesiyle temsilcilerimizden son sekiz takım arasına girmeyi başaran Dark Passage 10.000 dolar ödülü evine götürürken, göz dolduran performansı ile yarı finale kadar yükselen ve turnuvayı dördüncü tamamlayan bir diğer temsilcimiz Space Soldiers 60.000 dolar ödülün sahibi oldu. Turnuvayı şampiyon tamamlayan EnVyUs ise 800.000 dolarlık büyük ödülü kazandı.

Virtus Pro, Team Kinguin ve EnVyUs gibi kedini kanıtlamış takımlar arasında başarılı bir performans gösteren temsilcilerimizi kutluyor, gelecek turnuvalarda ve organizasyonlarda kendilerine başarılar diliyoruz.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir