Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Sprout, Çek oyuncu oskar ile anlaştığını duyurdu!

2019’un son bulmasıyla birlikte belli bir süre tatile giren CS:GO sahnesi, bu süre içerisindeki kadro değişiklikleri ile canlı kalıyor. Şimdiki haber ise Alman CS:GO’sunun önde gelen takımlarından Sprout ile ilgili. Almanya temsilcisi, son olarak HellRaisers forması giyen Tomáš “oskar” Šťastný ile anlaştığını duyurdu.

Transfer duyurusu, takımın resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Çek oyuncu, eylül ayında eski takımı HellRaisers tarafından yedeğe çekilmişti. Daha sonra Bağımsız Devlet Topluluğu takımı ile sözleşmesi sonlanan oskar, dün yapılan açıklamayla birlikte Sprout bünyesine dahil olmuş oldu.

4 gün önce takımın 2 üyesi k1to ve syrsoN ile yollarını ayıran Sprout, oscar transferinin ardından kadrosunu tamamlamak için son bir oyuncuya daha ihtiyaç duyuyor. Transferle birlikte 3 eski takım arkadaşı da yeniden bir araya gelmiş oldu. Denis “denis” Howell, Timo “Spiidi” Richter ve Tomáš “oskar” Šťastný, 2016 – 2017 yılları arasında mousesports forması altında beraber mücadele etmişlerdi.

Yaklaşık 3 senelik mousesports macerası ardından HellRaisers’a geçiş yapan Çek oyuncu, Ukrayna merkezli takımda aradığı başarıyı bulamamıştı. 2017 ve 2018 yıllarında ilk 20 oyuncu arasına girmeyi başaran oscar, HellRaisers ile birlikte hiçbir turnuva kazanamamış ve performansında da bir düşüklük yaşamıştı. Son zamanlarda aktif oyunculuk kariyerini sonlandırmayı düşündüğü söylenen oyuncu, bu kadar kolay pes etmeyeceğini belirtti.

Sprout’un şu anki kadrosu şu şekilde:

  • Timo “Spiidi” Richter
  • Josef “faveN” Baumann
  • Denis “denis” Howell
  • Tomáš “oskar” Šťastný
  • Niclas “enkay J” Krumhorn (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir