Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major 1. gün karşılaşmaları tamamlandı

Toplam 16 karşılaşmanın oynandığı StarLadder Berlin Major 1. günde birçok sürpriz yaşandı. Maçları sizler için özetledik.

Vitality 8-16 Syman Gaming

StarLadder Berlin Major New Challenger Stage’in açılış maçlarından biri olan Vitality – Syman Gaming karşılaşması büyük bir sürprize sahne oldu. BO1 formatında Dust 2 haritasında oynanan karşılaşmaya CT tarafında başlayan Syman, oynadığı agresif oyunla rakibinin dengesini bozdu ve ilk yarıyı 5-10 önde kapadı. İkinci yarının pistol round’ını da kaybeden Vitality için umutlar iyice azaldı. Fransız ekip birkaç round üst üste kazanmayı başarsa da maçı büyük farkla kaybetti.

Açılış maçları sürprizlere sahne oldu

NRG 17 – 19 DreamEaters

StarLadder Berlin Major açılış karşılaşmalarından bir diğeri NRG ile DreamEaters arasında idi. Overpass haritasında oynanan BO1 formatındaki maça CT tarafında başlayan Bağımsız Devletler Topluluğu Temsilcisi oldu. Side avantajını iyi kullanan ve beklenmedik hareketlerle rakibini alt etmeye çalışan DreamEaters, ilk yarıyı 5-10 önde kapadı. T tarafında da iyi oyununu devam ettiren ekip oyunu maçı 6-15’e kadar getirdi. Herkes maçın bittiğini düşünürken NRG muhteşem bir geri dönüşe imza attı ve maçı uzatmaya götürdü. Fakat uzatmalarda gülen taraf, haritayı 17-19 kazanan DreamEaters oldu.

G2 16-10 TYLOO

Günün sürprizle biten ilk 2 maçının ardından, bu sefer favori olan takım galibiyete ulaşabildi. BO1 formatında oynanan maçın haritası Overpass olarak belirlendi. Haritaya T tarafında başlayan Fransız ekip G2, karşılıklı alınan roundların ardından ilk yarıyı 9-6 kazanmayı başardı. Maçtan hiçbir zaman kopmayan Çin temsilcisi TYLOO, beraberliği yakalamaya çok yaklaşsa da bir türlü başarılı olamadı. Maç sonunu daha iyi oynayan takım G2 oldu ve haritayı 16-10 kazandı.

North 16-5 INTZ

Turnuvanın en zayıf ekipleri arasında görülen INTZ, öngörüleri haklı çıkarttı diyebiliriz. Train haritasında oynanan maça CT tarafında başlayan taraf North oldu. Side avantajını sonuna kadar kullanan Danimarka ekibi, rakibine fırsat tanımadı ve ilk yarıyı 14-1 gibi büyük bir avantajla tamamladı. İkinci yarıda hayatta kalmaya çalışan INTZ, 4 round kazanmayı başarsa da bununla sınırlı kaldı ve haritayı  16-5 kazanan North ekibi oldu.

FURIA 16-6 HellRaisers

Kimilerine göre son zamanların en iyi Brezilya takımı FURIA’nın sahneye çıktığı karşılaşmada harita Inferno olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan ekip, maça tutuk başlasa da sonlara doğru açılmayı başardı. İlk yarının ortasına kadar kafa kafaya giden karşılaşmada, ikinci yarıya 11-4 önde geçen FURIA oldu. İkinci yarıda da performansını sürdüren Brezilya temsilcisi, haritayı çok fazla zorlanmadan 16-6 kazandı.

Mousesports ilk maçında zorlanmadı

mousesports 16-6 forZe

Temsilcimiz woxic’in sahneye çıktığı mücadelede harita Inferno olarak belirlendi. Maça CT tarafında başlayan ekip mousesports oldu. Karşılıklı alınan roundların ardından mousesports, bireysel performansların yanı sıra takım oyunlarını da iyi bir şekilde sergileyince ilk yarıyı 11-4 önde kapatan ekip oldu. T tarafında daha rahat gözüken ekip, maçı fazla uzatmadan 16-6 kazanmayı başardı. Karrigan ise maçın en iyi oyuncusu seçildi.

AVANGAR 16-13 Complexity

Güç olarak birbirine yakın 2 takımın mücadelesinde gülen taraf Kazakistan ekibi AVANGAR oldu. Inferno haritasında oynanan maça CT tarafında başlayan Complexity, karşılıklı kazanılan roundların sonunda ilk yarıyı 7-8 önde kapadı. İkinci T tarafında tam olarak organize olamayan ve side girişlerinde problem yaşayan ekip yenilginin önüne geçemedi. CT tarafında sağlam bir performans gösteren AVANGAR, rakibini 16-13 yenmeyi başardı.

CR4ZY 16-13 Grayhound

Round 1’in son maçında harita Nuke olarak belirlendi.  Maça CT tarafında başlayan Avustralya ekibi Grayhound oldu. Side avantajını iyi kullanan takım, ilk roundlarda biraz afallasa da ikinci yarıya 4-11’lik bir avantajla geçmeyi başardı. Fakat konsantrasyonunu kaybetmeyen CR4ZY takımı güzel bir geri dönüş yaparak maçı 16-13 kazanmayı başardı.

StarLadder Berlin Major New Challenger Stage 2. round maçlarında fazla sürpriz yaşanmadı

North 16-14 Syman Gaming

Turnuvanın açılış karşılaşmasında Vitality’i yenerek büyük bir sürprize imza atan Syman Gaming, bu sefer North karşısında başarılı olamadı. Train olarak seçilen haritaya CT tarafında başlayan North oldu. CT tarafında iyi bir performans gösteren Danimarka temsilcisi durumu 11-4’e kadar getirerek avantajı eline aldı. Fakat Syman, North için kolay bir galibiyet olmayacağını göstererek durumu 14-14’e kadar getirdi. Son round’u kazanmayı başaran North, turnuvadaki 2. galibiyetine ulaştı.

NRG 16-7 TYLOO

Turnuvadaki ilk maçlarını kaybeden 2 ekibin karşı karşıya geldiği mücadelede bir sürpriz yaşanmadı. Train haritasında oynanan maça CT tarafında başlayan TYLOO oldu. Avantajlı tarafta başlamasına rağmen Çin ekibi, ikinci yarıya 10-5 geride gitti. İkinci yarıda da herkesin beklediği üzere NRG kolay bir yarı oynadı ve haritayı 16-7 kazanarak ilk galibiyetini almayı başardı.

G2 16-9 DreamEaters

Birer galibiyete sahip iki takımın mücadele ettiği maçta harita Overpass olarak seçildi. Maçın favorisi G2 idi ve beklenen sonuç da gerçekleşti. Haritaya CT tarafında başlayan DreamEaters, güçlü tarafta yer almasına rağmen ikinci yarıya 9-6 geride gitti. Avantajı rakibine kaptırdıktan sonra geri gelmekte zorlanan takım, ikinci yarıda sadece 3 round kazanabildi. G2, haritayı zorlanmadan 16-9 kazanmayı başardı.

Vitality 16-9 INTZ

Turnuvanın favorileri arasında olan Vitality, ilk maçını kaybederek herkesi şaşırtmıştı. İkinci maçında ise turnuvanın en zayıf rakiplerinden biri olan Brezilya temsilcisi INTZ ile karşılaştı. Mirage haritasına CT tarafında başlayan Fransız ekip, rakibine hiç round vermeden ilk yarıyı 15-0 önde kapadı. Herkes perfect maç beklerken, INTZ ekibi oyunda ben de varım dedi var art arda altığı roundlar ile maça ortak oldu. Fakat son sözü söyleyen Vitality, haritayı 16-9 kazanarak turnuvada 1-1 skoruna geldi.

Complexity ilk gün itibariyle zayıf göründü

Complexity 5-16 HellRaisers

İlk maçlarını kaybeden iki ekibin karşılaşmasında harita Inferno olarak belirlendi. Kafa kafa gitmesi beklenen mücadele, hiç de umulduğu gibi olmadı. Haritaya T tarafında başlayan HellRaisers, 3-12 gibi bir avantajla ikinci yarıya geçti. İkinci yarıda da oyundaki üstünlüğünü devam ettiren Avrupa ekibi, maçı 5-16 kazanmayı başardı.

mousesports 19-17 AVANGAR

Temsilcimiz woxic’in yer aldığı mousesports, turnuvadaki ikinci maçına Kazakistan temsilcisi AVANGAR karşısında çıktı. Inferno haritasına CT tarafında başlayan AVANGAR, teknik aksaklıkların yaşadığı maçta kontrolü eline aldı ve ilk yarıyı 6-9 önde kapamayı başardı. İkinci yarıda da oyundan kopmayan ekip, maçı 13-15’e kadar getirdi. Zafere sadece 1 maç uzaklıkta olmasına rağmen AVANGAR maçı kapatamadı ve mousesports maçı uzatmaya götürmeye başardı. Uzatmalarda ise daha iyi oynayan taraf Avrupa temsilcisiydi ve haritayı 19-17 kazanan mousesports oldu. Bu galibiyetle birlikte mousesports 2 maçta 2 galibiyet aldı.

FURIA 11-16 CR4ZY

İlk maçta etkili bir oyun ortaya koyan FURIA, bu sefer başarılı olamadı. Train haritasında oynanan maça CT tarafında başlayan FURIA oldu. Güçlü tarafta oyuna başlamasına rağmen avantajını iyi kullanamayan Brezilya temsilcisi, ilk yarıda rakibine 6 round kaptırarak ikinci yarıya 9-6 önde gitti. CT tarafında olması gerektiği gibi oynayan CR4ZY, geriden gelerek rakibine sadece 2 round kaybetti ve maçı 11-16 kazanarak 2. galibiyetine ulaştı.

Grayhound 9-16 forZe

Turnuvadaki ilk maçlarını kaybeden 2 ekibin mücadelesi Train haritasında oynandı. Maça T tarafında başlamasına rağmen rakip zayıfı karşısında zorlanmayan Rus ekip forZe, ilk yarıyı 6-9 önde kapadı. İkinci yarıda CT tarafında olmanın avantajını da kullanan takım, maçı rahat bir şekilde 9-16 kazandı ve ilk galibiyetini almış oldu.

StarLadder Berlin Major 2. gün maçları, 24 Ağustos saat 14.00’da başlayacak. Turnuvayı buradan ve buradan takip edebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir