Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major 2. gün maçları tamamlandı

Oynanan 8 maçın ardından, StarLadder Berlin Major 2. gün karşılaşmaları tamamlandı.

NRG 16-4 Syman Gaming

1 galibiyet 1 mağlubiyeti bulunan 2 takımın BO1 mücadelesinde harita, Inferno olarak belirlendi. İlk gün sürpriz bir şekilde iyi bir performans gösteren Kazakistan ekibinin, NRG karşısında da bu performansı sürdürebileceği düşünülüyordu. Fakat umulan olmadı. NRG T tarafında başladığı karşılaşmaya çok hızlı bir giriş yaptı. İlk yarıda rakibine sadece 2 round kaybeden takım 13-2’lik skorla ikinci yarıya geçti. Büyük bir avantajı elinde tutan takımın maçı da kapatması çok uzun sürmedi ve haritayı 16-4 kazanan Amerika temsilcisi NRG oldu. NRG bu galibiyetle turnuvadaki 2. galibiyetini almayı başardı.

Vitality 14-16 DreamEaters

İlk günün açılış karşılaşmasında NRG’yi yenen DreamEaters, bir sürprize daha imza attı. Turnuva favorilerinden biri olarak gözüken Vitality karşısında zafere ulaşan ekip, 2. galibiyetine ulaştı. BO1 formatındaki maçta harita Inferno olarak belirlendi. Kafa kafaya giden maçta, iki takımda ipleri bir türlü eline alamadı. İlk yarıya CT tarafında başlayan Vitaltiy, ikinci yarıya 7-8’lik skorla geride gitti. İkinci yarıda da oyun anlamında bir değişiklik olmadı. Oyunun sonlarını iyi oynayan Rusya takımı maçı 14-16 kazanmayı bildi.

AVANGAR 16-8 HellRaisers

Dust2 haritasında oynanan maçta favori takım olan AVANGAR, beklentileri boşa çıkarmadı. Turnuvanın ilk gününde de iyi bir performans sergileyen Kazakistan takımı 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile günü tamamlamıştı. Haritaya T tarafında başlayan ekip, yaptığı 7 galibiyetlik seri sayesinde ilk yarıyı 9-6 önde kapadı. CT tarafında da rakibine hiç şans tanımayan AVANGAR, haritayı 16-8 kazanmayı başardı.

forZe, turnuvadaki ikinci galibiyetini aldı

FURIA 10-16 forZe

Bağımsız Devletler Topluluğu takımlarının birer birer galibiyet aldığı ilk 2 günde, forZe de 2. galibiyetini almayı başardı. Nuke haritasında oynanan maça CT tarafında başlayan FURIA oldu. Haritaya güçlü tarafta başlamasına rağmen Brezilya temsilcisi gereken skor avantajını yakalayamadı ve ikinci yarıya 8-7 önde gitti. İkinci yarıda CT avantajının nasıl kullanılması gerektiğini rakibine gösteren bir performans sergileyen forZe, sadece 2 round kaybetti ve 10-16 haritayı kazandı.

Complexity 2-0 TYLOO

0-2 skorlu iki takım BO3’de karşı karşıya geldi. Oynanan iki harita arasında ise gece ile gündüz kadar fark vardı. Serinin ilk haritası Overpass’e CT tarafında başlayan Amerika takımı Complexity oldu. Maça iyi başlayarak farkı açan takım, ilk yarıyı 10-5 önde kapadı. İkinci yarıda ise maçı tersine çeviren ve uzatmaya götüren TYLOO oldu. 2 uzatma süresinin sonunda ise Complexity haritayı 22-20 kazanmayı başardı.

İkinci harita Complexity’nin seçimi olan Vertigo’ydu. Neden bu haritayı seçtiğini gözler önüne seren takım, rakibine sadece 2 round kaybetti ve haritayı 16-2 kazandı. Bu sonuçla birlikte StarLadder Berlin Major turnuvasına veda eden ilk takım TYLOO oldu.

G2 1-2 mousesports

Temsilcimiz woxic’in bulunduğu mousesports, turnuvada bir üst tura çıkma mücadelesinde G2 ile karşılaştı. Serinin ilk haritası mousesports’un seçtiği Train idi. Haritaya CT tarafında başlayan G2, takım olarak gösterdiği üstün performansla ilk yarıyı 13-2 önde kapadı. İkinci yarıda maçı çevirmeye çalışan woxic ve arkadaşları, başarılı olamadı ve haritayı 16-5 kaybetti.

İkinci harita G2’nun seçimi olan Dust 2’ydi. Avantajlı skora sahip olmanın rahatlığı verdiği özgüvenle maça hızlı başlayan takım Fransız temsilcisi G2 oldu. CT tarafında bir türlü rakibini durduramayan mousesports, ikinci yarıya 11-4 geri durumda gitti. Fakat ikinci yarıda gösterdiği muhteşem T performansıyla birlikte maçı çevirmeyi başaran mousesports, haritayı 13-16 kazandı ve seriyi 1-1’e getirdi. Haritanın en skorer ismi ise woxic oldu.

Son harita ise Vertigo olarak belirlendi. İkinci maçtaki geri dönüş sayesinde maça daha da odaklanan mousesports, clutch roundları çok iyi oynayarak rakibiyle arasındaki farkı açtı. İkinci yarıda rakibine hiç round vermeyen takım, haritayı 7-16, seriyi ise 1-2 kazandı. Bu sonuçla birlikte mousesports, turnuvada bir üst tura çıkmayı başaran ilk takım oldu.

INTZ, turnuvaya veda etti

Grayhound 2-1 INTZ

Turnuvanın en zayıf ekipleri arasında görülen Grayhound ve INTZ’in karşı karşıya geldiği seride, ilk harita INTZ tarafından Train olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan Avustralya temsilcisi, iyi bir ilk yarı geçirerek 11-4’lük skor avantajını elde etti. Pistol round’ını da kazanmayı başaran Grayhound için işler iyice kolaylaştı ve çok geçmeden de haritayı 16-5 kazanmayı bildi.

İkinci harita olan Nuke’da, ilk maçın aksine daha çekişmeli bir mücadele yaşandı. İlk yarıda karşılıklı alınan roundlar ile geçti ve ikinci yarıya 8-7 önde giden Grayhound oldu. Herkes Grayhound’ın seriyi 2-0 kapatmasını bekliyordu fakat beklenen olmadı. T tarafında güzel ve koordineli bir oyunla rakibini alt etmeyi başaran INTZ takımı, haritayı 14-16 kazanmayı başardı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Son harita Dust 2’de ise ilk maça benzer bir maç yaşandı. CT tarafında rakibine üstünlük sağlamayı başaran Grayhound, 11-4’lük skorla ikinci yarıya başladı. İkinci yarının ilk roundlarını kaybetse de full buy yapılan round’ı kazanarak tekrar oyunun kontrolünü alan Grayhound, haritayı 16-7 kazandı ve turnuvada ilk galibiyetini aldı. Bu sonuçla birlikte INTZ, StarLadder Berlin Major turnuvasına veda etti.

North 2-1 CR4ZY

Günün en çekişmeli serilerinden biri olan North – CR4ZY serisinde ilk harita Mirage olarak seçildi. CR4ZY seçtiği haritaya T tarafında başladı. Başa baş geçen maçın ilk yarısında karşılıklı alınan roundlar sonrası, 8-7’lik North üstünlüğü ile ikinci yarıya geçildi. İkinci yarıda ise tamamen farklı bir oyun vardı. CT tarafında kusursuza yakın bir oyun oynayan Sırbistan temsilcisi CR4ZY rakibine 1 round bile kaybetmedi ve seçtiği haritayı 8-16 kazanmayı başardı

İkinci harita olan Inferno ise bitmek bilmedi. Her iki takımında zaman zaman birbirine üstünlük kurduğu harita, tam tamına 4 defa uzatmaya gitti. 4. uzatmanın sonunda ise North, 28-26 skorla haritayı kazanmayı başardı ve seride beraberliği yakaladı.

Serinin son haritası Train de uzatmanın tadını tattı. İlk yarıya CT tarafında başlamasına rağmen rakibine 7 round kaybeden North için işler zora girmişti fakat T tarafında, yaptığı hataları telafi etti ve maçı uzatmaya götürdü. Uzatmada ise roundların hepsini kazanan North, seriyi 2-1 kazandı ve StarLadder Berlin Major turnuvasında bir üst tura çıkmayı başardı.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir