Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major 2019 Çeyrek Final maçları tamamlandı

New Legends ve New Challengers aşamalarında elenen 16 takımın ardından, StarLadder Berlin Major 2019’da Çeyrek Final zamanı geldi. Oynanan 4 maç büyük sürprizlere sahne oldu.

ENCE 0-2 Renegades

Çeyrek finallerin ilk maçı, turnuvanın en büyük sürprizine imza attı desek yalan söylemiş olmayız sanırım. New Legends aşamasına geçildiğinde aşamadaki en zayıf takım olduğu düşünülen Renegades, turnuva boyunca iyi performans gösteren ENCE karşısında büyük bir zafer aldı. Serinin ilk haritası olan Mirage’den 5-16’lık bir zaferle ayrılan Avustralya ekibi, zorlu rakibi karşısında Nuke haritasında biraz zorlansa da 12-16 kazanmayı başardı ve ilk yarı finalist oldu.

Vitality 1-2 AVANGAR

StarLadder Berlin Major 2019 başlamadan önce favoriler arasında bulunan Vitality, turnuvada gösterdiği performans nedeniyle herkeste hayal kırıklığı oluşturmuştu. Buna rağmen çeyrek finale kadar gelmeyi başaran Fransız ekip daha ileriye gidemedi. Çeyrek finallerde 3. haritaya giden tek karşılaşmanın ilk haritası Mirage’di. Jame’nin damga vurduğu haritayı AVANGAR 9-16 kazanmayı başardı. İkinci harita olan Inferno’da ise ZywOo devreye girdi. Aldığı 28 fragle takımının 16-11 kazanmasına yardım eden Fransız oyuncu, arkadaşlarıyla birlikte durumu 1-1’e getirdi. Son harita Dust2’de ise takım olarak oyuna hakim olan AVANGAR, haritayı 10-16 seriyi ise 1-2 kazanarak yarı finale çıkmayı başardı.

NRG, yoluna devam ediyor

NRG 2-0 Na’Vi

StarLadder Berlin Major 2019’un şu anki favorisi durumunda olan NRG, güçlü rakibi karşısında kazanmayı başardı. Dust2 haritasına hızlı bir giriş yapan ve ilk yarıyı 10-5 önde kapatan Amerika temsilcisi, ikinci yarıda kontrolü biraz rakibine kaptırsa da haritayı 16-12 kazanmayı başardı. Serinin son haritası Mirage ise uzatmalara gitti. Her iki takımın da T tarafında oynadığı iyi sayesinde normal zaman 15-15 bitti. CeRq’ün iyi oyunuyla uzatmalarda haritayı 19-17, seriyi ise 2-0 kazanmayı başaran NRG oldu.

Astralis 2-0 Liquid

Çeyrek finallerin son maçı ise günün en beklenen maçıydı. Liquid’in turnuvadaki kötü performansı nedeniyle maça favori olarak çıkan Astralis’ti ve favori takım da yarı finale çıkan taraf oldu. Serinin ilk haritası olan Vertigo’da ilk pistol round’ını kazanan Liquid oldu. Fakat buna rağmen harita boyunca sadece 8 round kazanmayı başaran Liquid, haritayı 16-8 kaybetti.  Serinin son maçı ilk haritaya göre biraz daha çekişmeli geçse de kazanan değişmedi. Takım olarak rakibine göre çok daha iyi oynayan Danimarka temsilcisi, seriyi 2-0 kazanmayı başardı ve yarı finale çıktı.

StarLadder Berlin Major 2019 Yarı Final maçlarının takvimi şu şekilde:

  • 16:00 Renegades – AVANGAR (7 Eylül)
  • 19:30 NRG – Astralis (7 Eylül)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir