Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major 2019’da finalistler belli oldu

StarLadder Berlin Major 2019’da sona gelindi. Bugün oynanan 2 yarı final maçının ardından finalistler belli oldu.

Renegades 0 -2 AVANGAR

Çeyrek finallerde favori olmamasına rağmen güçlü rakiplerini yenen 2 takım yarı finallerin ilk maçında karşı karşıya geldi. Turnuva başlamadan bu iki takımın yarı finalde birbirleriyle mücadele edeceğini söylesek, izleyenlerin hepsi sanırım gülerdi fakat her iki takım da oyununu ne kadar geliştirdiğini ve hem bireysel hem de takım olarak üst düzeyde olduklarını gösterdiler. İki takımın da güç olarak birbirine yakın olduğu daha ilk haritada belli oldu. Serinin ilk haritası Mirage uzatmalara gitti. İkinci yarıda CT tarafında iyi oynayan Renegades maçı 15-15’e kadar getirdi fakat 2. uzatma serisinde haritayı 19-22 kazanan AVANGAR oldu.

İkinci harita olan Dust2’de ise oyunun kontrolü tamamen AVANGAR’a geçti. Renegades oyuna 4-0’lık bir seri ile başlasa da devamını getiremedi. Kazakistan ekibi daha sonra rakibine sadece 2 round kaybetti ve haritayı 6-16 kazanarak ilk finalist oldu.

NRG 0-2 Astralis

Na’Vi ve Liquid’i eleyerek turnuvanın favorisi haline gelen 2 takımın serisinde Astralis, beklenenden daha rahat bir galibiyet aldı. Turnuva başından beri yenilmeden yarı finale kadar gelen NRG, iyi oyununu dev rakibi karşısında gösteremedi. Bireysel performans olarak kötü bir geçiren Amerika temsilcisi yarı finalde turnuvaya veda etti. Serinin ilk haritası Train’e CT tarafında başlayan Astralis, güçlü tarafın avantajı sayesinde ilk yarıyı 5-10 önde kapadı ve haritayı ise 10-16 kazandı.

İkinci harita olan Overpass ise aynı şekilde Astralis’in kontrolünde geçti.  İlk yarıdaki momentumu aynı şekilde devam ettiren Danimarka ekibi, özellikle T tarafında oynadığı iyi oyunla haritayı 9-16 kazandı ve finalde AVANGAR’ın rakibi oldu.

StarLadder Berlin Major 2019 Finali 8 Eylül saat 19:00’da oynanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir