Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major 3. gün maçları tamamlandı

StarLadder Berlin Major New Challenger aşaması, 3. günde oynanan 6 maç ile devam etti.

FURIA 0 -2 Syman Gaming

Syman Gaming, turnuvadaki iyi performansını sürdürmeye devam ediyor. İlk maçta Vitality’i yendikten sonra oynadığı 2 maçı da kaybeden Kazakistan ekibi, BO3 formatında FURIA’ya karşı oynadığı mücadelede, kazandığı maçların şans eseri olmadığını kanıtladı. Serinin ilk haritası Train olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan Syman, haritanın güçsüz tarafında olmasına rağmen ikinci yarıya 7-8 önde gitmeyi başardı. CT tarafında ise beklenen oldu ve Syman Gaming haritayı 9-16 kazandı.

İkinci harita olan Inferno’da da benzer bir maç yaşandı. Haritaya T tarafında başlayan Brezilya ekibi FURIA, rakibinin defansını geçmeyi çok fazla başaramadı. İlk yarıda aldığı 6 round’ın üstüne ikinci yarıda sadece 1 round ekleyebilen FURIA, haritayı 7-16 seriyi ise 0-2 kaybetti. Bu sonuçla birlikte FURIA, StarLadder Berlin Major turnuvasına veda etti.

G2 2-0 forZe

Kazananın StarLadder Berlin Major New Legends Stage’e geçmeye hak kazanacağı seride gülen taraf Avrupa devi G2 oldu. İlk harita Dust 2 seçildi. Toplamda 53 round oynanan haritaya T tarafında başlayan G2 idi. Güçlü bir T oyunu ile ilk yarıda 11-4 skor avantajı elde eden Fransız ekip olsa da forZe aynı şekilde karşılık verdi verdi ve maçı uzatmayı başardı. 4 defa uzatmaya giden maçı G2, 28-25 kazanmayı başardı.

İkinci harita forZe’nin seçimi ile Inferno’ydu. İlk haritaya göre daha rahat bir galibiyet alan G2, CT tarafında kazandığı 11 round’ın sağladığı avantajla maçı 16-12, seriyi ise 2-0 kazandı. Bu sonuçla birlikte G2, turnuvada bir üst tura çıkarken, forZe ise bir maç daha oynayacak.

Complexity, hayal kırıklığına uğradı

Complexity 0-2 Grayhound

Oyun olarak çok fazla güven vermeyen iki takımın karşılaşmasında Grayhound galip gelmeyi başardı. Maçtan önce her iki takımın da 1’er galibiyeti bulunuyordu. Serinin ilk haritası Grayhound’ın seçimi Dust 2 oldu. Maça CT tarafında başlayan Avustralya ekibi 7 round kazanarak ikinci yarıya 8-7 geride geçti. Fakat T tarafında çok daha iyi bir performans gösteren Grayhound, sadece 3 round kaybederek haritayı 11-16 kazandı.

Serinin ikinci haritası Inferno, Complexity’nin seçimi olsa da haritayı rahat kazanan Grayhound oldu. Rakibine sadece 4 round veren Avustralya takımı, haritayı 4-16, seriyi ise 0-2 kazandı ve 2. galibiyetine ulaştı. Complexity ise turnuvaya veda etti.

NRG 2-0 AVANGAR

Turnuvada 2 galibiyete sahip olan 2 takımın serisinin ilk haritası Train idi.  Maça T tarafında başlayan NRG, aldığı 10 round ile avantajlı geçtiği ikinci yarıda da hata yapmadı ve haritayı 16-8 kazandı.

İkinci harita olan Dust 2 ise NRG için daha da kolay geçti. Toplamda sadece 4 round kaybeden Amerika temsilcisi, haritayı 16-4 seriyi ise 2-0 kazandı. Bu sonuçla birlikte NRG, StarLadder Berlin Major New Legends Stage’e çıkmayı başardı.

Vitality 2-0 HellRaisers

Turnuvanın en büyük hayal kırıklığı olan Vitality, son şans için HellRaisers karşısına çıktı. Serinin ilk haritası Inferno’ydu. Maça CT tarafında başlayan Fransız ekip, ilk yarının sonlarına doğru oynadığı kusursuza yakın oyunla ikinci yarıya 9-6 önde gitmeyi başardı. İkinci yarıda ise sadece 2 round kaybeden Vitality, haritayı 16- 8 kazanmayı başardı.

Serinin son haritası Mirage olarak belirlendi. HellRaisers, ilk haritaya göre rakibine daha fazla karşı koysa da yeterli olmadı. T tarafında kazandığı roundların avantajıyla ikinci yarıyı rahat oynayan Vitality, haritayı 16-11 seriyi ise 2-0 kazandı. Vitality, bir üst tura çıkmak için bir maç daha oynayacak.

CR4ZY, yoluna devam ediyor

DreamEaters 1-2 CR4ZY

Seriyi kazanan takımın New Legends aşamasına geçeceği serinin ilk haritası Inferno’ydu. Maça CT tarafında başlayan CR4ZY, maça kötü başlamasına rağmen ikinci yarıya 7-8 önde gitti. Fakat Sırbistan ekibi aynı performansı ikinci yarıda gösteremedi. Rakibine ikinci yarıda sadece 4 round kaybeden DreamEaters, haritayı 16-12 kazanmayı başardı.

CR4ZY’nin seriyi döndürmeye başladığı harita ise Dust2’ydi. İlk yarıda güçlü bir T oynayan ekip, 11 round kazanarak ikinci yarıya geçti. İkinci yarıya kötü başlasa da sonlara doğru roundları kazanan CR4ZY, 11-16 haritayı kazanmayı başardı.

Serinin son haritası ise Mirage oldu. Maça CT tarafında başlayan CR4ZY, yaptığı 8 round’lık galibiyet serisi ile maçta ipleri eline aldı. İlk yarıyı 4-11 skorla önde kapatan Sırbistan temsilcisi oldu. DreamEaters ikinci yarıda geri dönüş yapmaya çalışsa da CR4ZY buna izin vermedi ve haritayı 11-16 kazanmayı başardı. Serinin ardından CR4ZY, New Legends aşamasına çıkmaya hak kazandı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir