Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major New Challengers aşaması tamamlandı

16 takımın bir üst tura çıkmak için mücadele ettiği StarLadder Berlin Major New Challengers aşaması, turnuvanın 4. gününde oynanan 3 karşılaşma ile sona erdi.

AVANGAR 2-1 Syman Gaming

Turnuvada ikişer galibiyeti olan AVANGAR ve Syman Gaming, turnuvada bir üst tura çıkmak için karşı karşıya geldiler. Serinin ilk haritası Inferno olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan AVANGAR, ilk yarının son 6 round’ını kazanarak skorda 8-7 öne geçti. İkinci yarının ilk roundlarını kaybeden AVANGAR, full buy yaptıktan sonra sadece 1 round kaybetti ve haritayı 16-10 kazanmayı başardı.

İkinci harita olan Mirage’e T tarafında başlayan Syman Gaming oldu. Zaman zaman oynadığı iyi oyunlarla ilk yarıda toplam 6 round kazanabilen Syman, ikinci yarıya 6-9 geri durumda geçti. Syman, ikinci yarıda ise kusursuza yakın bir oyun oynadı ve rakibine sadece 1 round kaybetti. Haritayı 10-16 kazanan Syman Gaming, seriyi 1-1’ e getirdi.

Serinin son haritası Dust2 ise diğer karşılaşmaların aksine tek taraflı sonuçlandı. Maça T tarafında başlayan AVANGAR, farkı ilk yarıda açmaya başladı. 10-5 skor avantajıyla ikinci yarıya başlayan Kazakistan ekibi, ikinci yarıda da hiç round kaybetmedi ve haritayı 16-5 kazandı. Bu sonuçla beraber seriyi 2-1 kazanan AVANGAR, StarLadder Berlin Major turnuvasında New Legends aşamasına geçmeyi başardı.

forZe 0-2 DreamEaters

Turnuvanın sürpriz ekiplerinden biri olan DreamEaters, turnuvadaki yolculuğuna devam ediyor. İki Bağımsız Devletler Topluluğu takımının mücadelesinde ilk harita Overpass olarak seçildi. İzleyenlerin çoğunluğu forZe’nin maçı kazanmasını beklerken, tam tersi yaşandı. Haritaya T tarafında başlayan DreamEaters, oynadığı hızlı oyunla rakibini sürekli olarak hazırlıksız yakalayan ekip ikinci yarıya 6-9 önde geçti. İkinci yarının ilk roundlarını kaybetmesine rağmen sonlara doğru performansını düzelten DreamEaters, haritayı 10-16 kazanmayı başardı.

İkinci harita olan Mirage’de ise her iki takım da CT tarafında iyi performans gösterdi. Fakat maça CT tarafında başlayan DreamEaters, 4-11’lik skor avantajı sayesinde oyunu kapatmaya daha yakındı ve öyle de oldu. İkinci yarıda beraberliği yakalamaya çok yaklaşan forZe, üst üste kaybettiği 3 round nedeniyle oyundaki hakimiyetini kaybetti. Maç 12-15’ geldikten sonraki round’ı kazanan DreamEaters, haritayı 12-16 seriyi ise 2-0 kazandı. Bu sonuçla birlikte DreamEaters, StarLadder Berlin Major turnuvasında New Legends aşamasına geçmeyi başardı.

Vitality, son şansını iyi kullandı

Vitality 2-1 Grayhound

Dünya Sıralaması’nda 2. sırada bulunan Vitality, turnuvadaki son şansını Grayhound’a karşı kullandı. Kötü bir turnuva geçiren ve beklentilerin çok altında kalan Fransız takım, New Challengers aşamasındaki son serisine Dust2 haritasında başladı. Maça CT tarafında başlayan Vitality oldu. Takım ve bireysel olarak kusursuza yakın bir maç çıkaran Fransız ekip, CT tarafında aldığı 13 round ile birlikte maçı kapatmakta zorlanmadı. Haritayı 16-5 kazanan Vitality oldu.

İkinci harita olan Overpass’e ise avantajlı olan CT tarafında başlayan Grayhound oldu. Maça güçlü tarafta başlamanın nimetlerinden faydalanan Avustralya ekibi, ilk yarıyı 4-11’lik üstünlükle tamamladı. Maçı kazanmaya sadece 5 round uzaklıkta olan Grayhound, ikinci yarıda biraz zorlansa da bunu yapmayı başardı ve haritayı 14-16 kazandı.

Serinin son haritası Inferno’ydu. Haritayı kazanan takım, New Legends aşamasına çıkmaya hak kazanacaktı. NBK’in iyi performansı sayesinde galibiyeti alan Vitality oldu. Maça CT tarafında başlayan Vitality, ilk yarıda kazandığı 11 round ile birlikte avantajı büyük ölçüde eline geçirdi. İkinci yarının başlarında da üst üste 4 round kazanan takım için artık her şey çok kolaydı. Haritayı 16-10, seriyi ise 2-1 kazanan Vitality, StarLadder Berlin Major turnuvasında New Legends aşamasına çıkmaya hak kazandı.

New Legends aşamasında yer alacak takımların listesi şu şekilde:

 • Astralis
 • ENCE
 • FaZe
 • Liquid
 • MIBR
 • Natus Vincere
 • NiP
 • Renegades
 • mousesports
 • North
 • G2 Esports
 • NRG
 • CR4ZY
 • AVANGAR
 • DreamEaters
 • Vitality

New Legends aşaması, 28 Ağustos 13.00’da başlayacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir