Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major New Legends aşaması 1. gün tamamlandı

StarLadder Berlin Major New Legends aşaması, ilk gün oynanan 8 karşılaşma ile başladı. Karşılaşmalar BO1 formatında oynandı.

ENCE 16-5 AVANGAR

Günün açılış maçında New Challenger aşamasından gelen Kazakistan ekibi AVANGAR ile turnuvada başarılı olması beklenen Finlandiya ekibi ENCE karşı karşıya geldi. Overpass haritasında oynanan maçı büyük bir farklı ENCE kazandı. Sergej, aldığı 28 frag ile galibiyetin mimarı oldu. AVANGAR ise beklenenden daha kötü bir performans sergiledi.

Astralis 16-9 DreamEaters

Turnuvanın favorilerinden olan Astralis, açılışı New Challenger aşamasının en büyük sürprizlerinden biri olan DreamEaters karşısında yaptı. Dust 2’d oynanan maça tutuk başlamasına rağmen daha sonra açılan Danimarka temsilcisi, maçın sonunda da herhangi bir problem yaşamadı. DreamEaters ise mücadele etmeye çalışsa da nefesi dünyanın en iyi takımlarından biri olan Astralis’e karşı yetmedi.

NRG 16-14 Renegades

Günün en çekişmeli maçlarından biri olan karşılaşmada, turnuvanın başında çok iyi gözükmeyen ama daha sonra toparlayan NRG ile izleyenlerin çoğunluğu tarafından başarılı olamayacağı düşünülen Renegades karşı karşıya geldi. Dust 2 haritasında oynanan maçta takımda oyunundan çok bireysel performanslar öne çıktı. Karşılıklı alınan roundların ardından fark bir türlü açılmadı. İkinci yarıda maça dönmeye çalışan Renegades olsa da maçın sonunu iyi oynayan NRG galibiyeti aldı.

Liquid 16-9 CR4ZY

Belli kesimler tarafından CR4ZY’nin bir sürpriz yaparak Liquid’i yenebileceği düşünülüyordu fakat düşünülen olmadı. Dünya 1.si ilk yarıda rakibine diş geçiremese de ikinci yarıda sadece 1 round kaybetti ve maçı rahat bir şekilde kazandı.

Vitality, daha güçlü göründü

Vitality 16-9 North

New Challenger aşamasından son anda çıkmayı başaran Vitality, formda rakibi North karşısında zorlanmadı. Turnuvanın ilk günlerine kıyasla çok daha iyi bir görünüm sergileyen Fransız ekip, Inferno haritasında hem CT tarafında hem de T tarafında rakibine üstünlük sağladı ve StarLadder Berlin Major şampiyonluğu için hala aday olduğunu gösterdi.

FaZe 16-8 mousesports

Günün sürpriz sonuçlarından biri de buydu. Her ne kadar iki takım arasında da kalite farkı çok fazla olmasa da çoğu insan mousesports’un maçı kazanacağını bekliyordu. Mirage haritasında oynanan maçta ikinci yarı belirleyici oldu. İkinci yarıda CT tarafında yer alan mousesports, rakibinin oyunlarına karşılık veremedi. FaZe ise birbirinden haberdar, ne yaptığını bilen bir takım profili sergiledi.

Natus Vincere 17-19 G2

Turnuvanın başından beri iyi bir performans gösteren G2, bu sefer turnuvanın favorileri arasında yer alan Na’Vi karşısına çıktı. Overpass haritasında oynanan maçta her iki takım da CT tarafında üstün bir performans sergiledi. İkinci yarıya geçildiğinde skorda 10-5 geride olan G2, mücadeleyi bırakmayıp maçı uzatmaya kadar götürdü ve uzatmalarda da maçı kazanmayı başardı.

MIBR 16-12 NiP

Coldzera’nın yedeğe çekilmesinin ardından turnuvaya takım koçu zews ile katılmak zorunda kalan MIBR, ilk maçında İsveç temsilcisi NiP’i yenmeyi başardı. Dust 2 haritasında oynanan karşılaşmaya kaos hakimdi desek doğru olur. Herhangi bir plan ve programdan ziyade bireysel hatalar nedeniyle sonuçlanan roundların ardından kazanan MIBR oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir