Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major New Legends aşaması 2. gün tamamlandı

StarLadder Berlin Major New Legends aşaması, 2. round maçları ile devam etti. NRG, Astralis, Ence ve Vitality yoluna kayıpsız devam etti.

Renegades 13-16 AVANGAR

İlk maçlarını kaybeden iki takımın maçında gülen taraf Kazakistan ekibi oldu. İlk maçında ENCE karşısında pek bir varlık gösteremeyen AVANGAR, Avustralya temsilcisine karşı başa baş geçen maçı kazanmayı başardı. Vertigo haritasında oynanan maça T tarafında başlayan AVANGAR, ilk yarıyı geride kapasa da ikinci yarıda oynadığı iyi CT oyunu ile maçı kazanmayı başardı. Renegades ise turnuvadaki 2. mağlubiyetini aldı ve işleri zora soktu.

Natus Vincere 16-7 DreamEaters

Turnuvadaki ilk maçında G2’ye mağlup olan Na’Vi, diğer bir Bağımsız Devletler Topluluğu takımı olan DreamEaters karşısında zorlanmadı. DreamEaters, her ne kadar turnuvanın başından beri rakiplerini zorlasa da Na’Vi’ye karşı varlık gösteremedi. Overpass haritasında oynanan maça CT tarafında başlayan Natus Vincere, ilk yarıyı önde kapadı. İkinci yarıda sadece rakibine 1 round kaybeden ekip maçı kazanmayı başardı ve StarLadder Berlin Major New Legends aşamasında ilk galibiyetini aldı.

NiP 10-16 CR4ZY

Maça EspiranTo’nun müthiş performansı damga vurdu. Train haritasında oynanan maçta 32 frag almayı başaran Litvanyalı oyuncu, takımının maçı kazanmasında büyük etken oldu. Genel performansın dışında önemli roundlarda da sahneye çıkan oyuncu maçı istediğini gösterdi. Train haritasında oynanan maça CT tarafında başlayan NiP oldu. Fakat avantajı tarafı iyi kullanamayan İsveç ekibi, ikinci yarıda da kötü bir T performansı gösterince maçı kaybetti.

woxic, siftah yaptı

North 13-16 mousesports

İlk maçını FaZe’e karşı kaybeden temsilcimiz woxic’in takımı mousesports, bu sefer formda takım North karşısında galip gelen taraf oldu. Inferno haritasına T tarafında başlayan mousesports, skoru 6-14’e kadar getirmeyi başardı. Herkes maçın kısa bir süre içerisinde bitmesini beklerken North, maçın iplerini bir anda eline aldı ve üst üste roundlar kazanarak skoru 13-15’e kadar getirdi. Skor avantajının, nasıl bir anda dezavantaj haline geldiğinin canlı örneği olan maça chrisJ noktayı koydu. Son round bütün rakip oyuncularını tek başına vuran Hollandalı oyuncu, maçı takımına kazandırdı.

Liquid 9-16 NRG

Turnuvanın başladığı günden sonra yükselen bir performans gösteren NRG, Dünya 1.si Liquid karşısında da sağlam bir galibiyet almayı başardı. Dust 2 haritasında oynanan maça T tarafında başlayan NRG, ilk yarıda 1-8 öne geçmeyi de başardı. Hem oyun hem de momentum olarak önde olan NRG’ye dur diyen EliGE oldu. Birkaç önemli round’ı neredeyse tek başına takımına kazandırmayı başaran Amerikalı oyuncu, takımını maça tekrar ortak etti ve Liquid skoru 6-9’a kadar getirdi. Buna rağmen ikinci yarıda da iyi oyununa devam eden NRG maçı kazanmayı başardı.

Vitality, iyi performansına devam ediyor

FaZe 7-16 Vitality

New Challenger aşamasında kötü oyunlar sergileyen Fransız ekibi Vitality, New Legends aşamasıyla birlikte bambaşka bir takım profili çiziyor. İlk maçını kolay bir şekilde kazanan Vitality, aynı tarifeyi ikinci maçta FaZe karşısında da uyguladı. ZywOo’nun damgasını vurduğu maç Dust2 haritasında oynandı. Maça CT tarafında başlayan Vitality, rakibine ilk yarıda sadece 2 round kaybetti. İkinci yarıya 2-13’lük bir skor avantajıyla başlayan Fransız temsilcisi için maçın geri kalanı gayet kolay geçti. Vitality, maçı çok uzatmadan 7-16 kazanmayı başardı.

ENCE 16-8 MIBR

Turnuvanın favorileri arasında gösterilen ENCE, oynadığı iki maçta da rakipleri karşısında pek zorlanmadı. Turnuvadan sonra takımdan ayrılacak olan Aleksib, maçın en iyi oyuncusu olurken, sergej ise turnuvadaki iyi performansını sürdürdü. Inferno haritasına T tarafında başlayan Finlandiya ekibi, 9-6 önde olarak ikinci yarıya geçti. İkinci yarıda da sadece 2 round kaybeden ENCE, maçı rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

Astralis 16-7 G2

Turnuva boyunca iyi görünen G2, bu sefer dev rakibi Astralis’e diş geçiremedi. Nuke haritasında oynanan maçta çok iyi bir T oyunu sergileyen Astralis, ikinci yarıda rakibine hiç round vermeyerek maçı hızlı bir şekilde bitirdi. Maça damga vuran hareket ise G2’dan geldi. Oyunun son round’ında bütün rakiplerini vuran G2 kadrosu, kurulan bombayı çözmeyi unutunca maçı kaybetti. Bu olayın uzun yıllar boyunca CS:GO topluluğu tarafından konuşulacağı hiç şüphesiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir