Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Berlin Major New Legends aşaması 3. gün tamamlandı

StarLadder Berlin Major 2019’dan elenenlerin ve New Champions aşamasına çıkmayı başaran takımların olduğu 3. gün, oynanan 8 maç ile tamamlandı.

Natus Vincere 17-19 mousesports

Günün açılış maçında Rus temsilcisi Na’Vi ile temsilcimiz woxic’in yer aldığı mousesports karşı karşıya geldi. İki takım da güç ve son zamanlardaki performans bakımından birbirine yakın durumdaydı. Bu durum maçta da kendini açıkça gösterdi. Inferno haritasında oynanan maç, uzatma süresinde sonuçlandı. Her iki takımında zaman zaman dengesiz oyunlar sergilediği maçta Na’Vi, 14-9’luj bir avantaj yakalamıştı fakat mousesports geri gelmeyi başarıp maçı uzatmada kazandı. Ropz ve chrisJ’in iyi oyunu galibiyetin mimarı oldu.

Liquid 18-22 AVANGAR

Günün en sürpriz karşılaşmasında AVANGAR, şu anda dünyanın en iyi takımı konumunda bulunan rakibi Liquid’i Overpass haritasında mağlup etti. Stewie2K’in çok kötü performans gösterdiği maça T tarafında iyi başlayan Liquid, 13-15 geriye düşmesine rağmen maçı uzatmaya götürmeyi başarmıştı. Fakat AVANGAR uzatmalarda daha az hata yapan taraf oldu ve rakibini yenmeyi başardı.

MIBR 4-16 G2

New Legends aşamasında 1’er galibiyeti olan 2 takımın mücadelesinde kazanan favori olan G2 oldu. Inferno haritasında oynanan maçı domine eden Fransa temsilcisi, JaCkz’in de kusursuza yakın oyunuyla birlikte rakibine sadece 4 round kaybederek maçı kazandı.

FaZe 9-16 CR4ZY

Son dönemdeki oyunuyla çoğu insanın dikkatini çeken CR4ZY, turnuvada bir üst tura çıkacağı düşünülen FaZe Clan karşısında sağlam bir galibiyet aldı. Takımın yıldızı EspiranTo’nun yanı sıra AWP oyuncusu ottoNd’nin de 27 fraglik bir katkısı olunca, Sırp temsilcisi rakibi karşısında fazla zorlanmadı. Mirage haritasında oynanan maça T tarafında başlayan CR4ZY, her iki yarıda da rakibine göre daha iyi oynayan taraf oldu ve maçı kazandı.

ENCE, bir üst tura çıkmayı başardı

ENCE 2-0 Vitality

BO3 formatında oynanan seri, günün en çok beklenen karşılaşmalarından biriydi. Bu maçtan önce her iki takımında turnuvada 2 galibiyeti bulunuyordu ve seriyi kazanan takım StarLadder Berlin Major Champions aşamasına çıkmaya hak kazanacaktı. Çekişmeli geçmesi beklenen maçlar hiç de beklenildiği gibi olmadı. Fin takımının genç oyuncusu sergej’in sönük kaldığı seriye allu ve xseveN ağırlığını koydu. İlk harita olan Nuke’u iyi CT oyunuyla 16-10 kazanan ENCE oldu.

İkinci haritada ise allu adeta şov yaptı. Allu’nun 29 frag aldığı Dust2 haritasına CT tarafında başlayan ENCE, 11-4’lük skor avantajıyla ikinci yarıya geçmeyi başardı. İkinci yarıda da sadece 3 round kaybeden Fin ekibi, haritayı 16-7 kazandı ve bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Renegades 2-0 DreamEaters

Her iki takımda New Legends aşamasında henüz galibiyet yüzü görmedi.  BO3 formatında oynanan seriyi kaybeden takım StarLadder Berlin Major 2019’a veda edecekti. Turnuvaya ilk veda eden takım Bağımsız Devletler Topluluğu DreamEaters oldu. Çoğu CS:GO izleyicisi tarafından New Legends aşamasındaki en zayıf takım olarak gözüken DreamEaters, buraya sürpriz bir sonuçla gelmişti. Serinin ilk haritası olan Mirage’e T tarafında başlayan Renegades, 8-7’lik bir üstünlükle ikinci yarıya geçmeyi başardı. CT tarafında daha iyi oynayan Avustralya temsilcisi haritayı 16-10 kazanmayı başardı.

Serinin son haritası ise Train olarak belirlendi. Haritaya güçlü taraf olan CT’de başlayan Renegades takımı, 12-3’lük bir fark yakalamayı başardı. Yakaladığı bu farkı ikinci yarıda da rahat bir şekilde kullanan ekip haritayı 16-8 kazandı ve turnuvadaki ilk galibiyetini aldı.

NiP, turnuvaya veda etti

NiP 0-2 North

Turnuvaya veda eden bir diğer ekip ise NiP oldu. Turnuvanın en büyük hayal kırıklığı olan NiP, son zamanlarda kadroyla ilgili problemler yaşasa da hiç kimse onlardan bu kadar kötü bir performans beklemiyordu. New Challengers aşamasında iyi oynayan Danimarka temsilcisi North ise formda olmayan rakibi karşısındaki bu fırsatı kaçırmadı. Serinin ilk haritası Train’e T tarafında başlayan North, zayıf tarafta olmasına rağmen ilk yarıda 11 round kazanmayı başardı. T tarafında böyle bir avantaj yakaladıktan sonra da maçın sonunu getirmek zor olmadı. North haritayı 8-16 kazanmayı başardı.

Son harita Dust2’ ise NiP için daha da kötü geçti. Maça T tarafında başlayan İsveç ekibi, harita boyunca sadece 4 round kazanabildi. Takım olarak çok kötü performans gösteren NiP haritayı 4-16, seriyi ise 0-2 kaybederek StarLadder Berlin Major 2019’a veda etti(Press F for respect).

Astralis 0-2 NRG

Turnuvanın iki favorisinin karşı karşıya geldiği seride adeta bir CS:GO şöleni yaşandı. Seriyi kazanan takımın New Champions aşamasına çıkacağı maçta gülen taraf Amerika temsilcisi NRG oldu. Stanislaw, 2 haritanın toplamında tam tamına 68 frag almayı başardı. Serinin ilk haritası Train olarak belirlendi ve bu haritada tam tamına 59 round oynandı. Her iki takımında T tarafında 10 round kazanmasının ardından uzatmaya giden maç, 28-31 NRG zaferiyle sonuçlandı. Haritaya damga vuran oyuncu ise 52 frag’i ile CeRq oldu.

İkinci harita ise ilk haritanın aksine çok farklı bir mücadeleye sahne oldu. NRG’nin ilk haritadan aldığı motivasyon ve kendine güvenle oynadığı Nuke haritası, 4-16 NRG galibiyeti ile tamamlandı. İlk yarıya CT tarafında başlayan Amerika temsilcisi 3-12’lik bir skor avantajı yakaladı. İkinci yarının pistol round’ını da rakibine kaptırmayan takım için galibiyet kolay oldu. Stanislaw ise aldığı 24 frag ile haritanın en yüksek ratingli oyuncusu oldu. Bu sonuçla birlikte NRG, StarLadder Berlin Major New Champions aşamasına çıkmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir