Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarSeries i-League Season 7’de finale çıkan takımlar belli oldu

Çin’in Şangay kentinde düzenlenen ve 500,000 dolar ödül havuzu bulunan StarSeries i-League Season 7 turnuvasında finale çıkan takımlar belli oldu.

Çeyrek finalin son maçında Na’Vi ile ENCE karşılaştı. 1. maçın ilk yarısını 8-7 Na’Vi önde kapattı. İkinci yarısında CT tarafını iyi oynayan Finlandiyalı ekip ENCE haritayı 16-11 kazandı. İkinci haritada ise aynı senaryonun tersi yaşandı. İkinci yarıda T tarafını iyi oynayan Na’Vi maçı 3. haritaya taşıdı. 3. haritada Na’Vi, majör finalisti rakibine zor da olsa üstünlük kurarak yarı finalde Renegades’in rakibi oldu.

Günün ikinci maçında yine Na’Vi vardı. Üst üstte iki seri oynayan Na’Vi yarı final maçında ise Renegades ile karşılaştı. İlk haritayı kolay geçen Ukraynalı ekip, İkinci harita da ise rakibine boyun eğdi. Serinin kazananı belirleyecek son haritada ise Na’Vi’nin tek taraflı üstünlüğü vardı. 3. Haritayı 16-4 kazanan Na’Vi adını finale yazdırdı. Seri boyunca 115 raunt başına hasar ile oynayan s1mple maçın en dikkat çeken oyuncusu oldu.

Günün son yarı final maçında dün çeyrek final maçlarını kazanan NRG ile fnatic karşı karşıya geldi. Yakın geçen ilk haritada maç uzatmaya gitti. Uzatmaların sonucunda ilk haritanın kazananı 19-17’luk skorla fnatic oldu. İkinci haritada da benzer durum yaşandı. 30 raunt sonucunda eşitlik bozulmayınca maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda yine aynı skorla gülen taraf fnatic oldu ve adını finale yazdırdı.

6 Nisan Cumartesi günü oynanan maçların harita sonuçları ise şu şekilde;

  • Ukraine Natus Vincere vs Finland ENCE (Train 11-16, İnferno 16-12 Overpass 16-11)
  • Australia Renegades 1-2 Ukraine Natus Vincere (İnferno 5-16, Mirage 16-8, Train 4-16)
  • United States NRG 0-2 Sweden fnatic (Cache 17-19, Overpass 17-19)

7 Nisan Pazar günü oynanacak StarSeries i-League Season 7 büyük final maçının programı ise şu şekilde;

  • 11.00 Ukraine Natus Vincere vs Sweden fnatic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir