Counter-Strike: Global Offensive

Team Envy, CS:GO kadrosuyla yollarını ayırdı

Team Envy resmi olarak tamamı Fransız oyunculardan oluşan CS:GO kadrosuyla yollarını ayırdı. 

Bugün Twitter adresinden duyuruyu yapan organizasyon, Avrupalı oyuncularla yollarını ayırdıklarını ve odağını Kuzey Amerikalı yeteneklere çevireceğini açıkladı. Böylelikle hem Team Envy hem de Envy Academy kadroları organizasyondan ayrılmış oldu.

Team Envy takımında Vincent “Happy” Schopenhauer, Ali “hAdji” Hainouss, Adil “ScreaM” Benrliton, Cedric “RpK” Guipouy, Fabien “kioShiMa” Fiey ve Alexander “xms” Forte bulunurken Akademi kadrosunda Christophe “SIXER” Xia, Julien “PetiSkel” Marcantoni, Lambert Prigent, and Audrix “JACKZ” Jug yer alıyordu.

Takım, bir zamanlar Fransız CS:GO kadrosuyla uluslar arası turnuvalarda saygın bir konumdaydı. Özellikle Envy’nin 2015 yılında DreamHack Cluj Napoca Major’ı kazanmasının ardından bu saygınlık yükselirken son zamanlarda ekibin aynı başarılardan çok uzakta olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunun sebepleri arasında yerel rakibi G2 Esports’un Fransız yetenekleri bünyesine katması da yer alıyor. Envy son olarak ECS League’den ve ESL Pro League’den düşmüştü.

Geçtiğimiz haftalarda takımın CS:GO Asya Şampiyonası’na Happy ve RpK olmadan gitmesi de bir gerilime işaret etmekteydi. hAdji ve SIXER’lı takım buna rağmen Ninjas in Pyjamas ve Heroic gibi büyük isimlerin üzerinde sıralamada kendisine yer bulmuştu.

KioShiMa ayrıca takımdaki kimyanın sağlıksız olduğunu ve oyuncular ile Happy arasında karşılaşmalardaki hatalar ve oyun tarzı konusunda sürekli bir tartışma hali bulunduğunu açıkladı. Takım sahibi hastr0 da basın açıklamasında organizasyon olarak son dört yılda bu oyuncularla çalışmaktan keyif aldıklarını ve oyunculara gelecekte başarı dilediklerini de belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.