Counter-Strike: Global Offensive

Team Liquid, DreamHack Masters Dallas kupasına kavuştu

Team Liquid, DreamHack Masters Dallas turnuvasında kazandığı kupaya sonunda ulaştı. Kaybolan kupa, final günü bulunamamış ve Team Liquid farklı bir şekilde ödüllendirilmişti.

Kuzey Amerika takımı turnuvayı 2 Haziran’da kazandı. Fakat kupanın kaybolması nedeniyle ödüller verilirken kupa seremonisi yaşanmadı. UPS kargonun kupayı kaybetmesi nedeniyle farklı yollar düşünen DreamHack ekibi, CS:GO tarihinde bir ilke imza attı. NBA’de şampiyon olan takımlara verilen yüzükler gibi, Team Liquid’e özel bir yüzük dizayn ettiren ekip oyunculara ve koça bu yüzükleri takdim etti.

Turnuva günü bu konu hakkında bir tweet atan DreamHack şunları söylemişti:

“Farkettiğiniz üzere, bütün turnuva boyunca ortada herhangi bir kupa yoktu. Ne yazik ki UPS onu kaybetti ve biz de zamanında bulamadık. Kupanın nerede olduğunu bulur bulmaz Liquid’e ulaştıracağız.”

Team Liquid’in bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kupanın ellerine ulaştığı görünüyor. Özel kutusundan çıkarılan ödül, diğer kupaların yanında yerini aldı.

Liquid, DreamHack Masters Dallas serüveninde, dünyanın en iyi takımlarından birkaçını yenmek zorunda kalmıştı. Grup aşamasında FaZe ve North ile mücadele eden takım, yarı finalde en iyi Brezilya ekibi olan FURIA’yı, Büyük Final’de ise dünya 3 numarası ENCE’yi  yenmişti. Kuzey Amerikalı ekip turnuvadaki başarısı sayesinde Dünya Sıralaması’nda Astralis’i geride bırakıp 1. sıraya yükselmişti.

Team Liquid, bir sonraki büyük turnuva olan 18-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ESL Pro League Sezon 9 Finalleri’nde yer alacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.