Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Team Liquid, ESL Pro League Sezon 9 şampiyonu oldu

16 takımın katıldığı, $600,000 ödül havuzuna sahip ESL Pro League Sezon 9 Finalleri, dün oynanan final karşılaşmasıyla birlikte sonlandı. Finalde G2 Esports’u yenen Team Liquid, büyük ödül $250,000’ın sahibi oldu. Fransa’nın Montpellier şehrinde gerçekleşen final büyük bir çekişmeye sahne oldu. Final mücadelesini sizler için özetledik.

G2 Esports 1-3 Team Liquid

BO5 formatında oynana final mücadelesinin ilk haritası G2 tarafından Dust 2 olarak belirlendi. Oyuna CT tarafında hızlı bir başlangıç yapan Fransız ekip, taraftarın desteğiyle de bu oyunu sürdürdü ve durumu 8-2’ye kadar getirdi. Buna rağmen soğukkanlılığını koruyan Liquid, ilk yarıda kalan roundların hepsini kazanarak, ikinci yarıya 8-7 geride gitti. İkinci yarıda da kaldığı yerden devam eden Amerika ekibi durumu 8-14’e kadar getirdi ve ilk harita için büyük bir avantaj sağladı. Fakat G2’nin maçı bırakmaya niyeti yoktu. Kalan roundlarda rakibine sadece 1 tane kaybeden ekip, durumu 15-15’e kadar getirdi ve haritayı uzatmaya götürdü. Uzatmalarda ise gülen taraf, uzatmaları her zaman iyi oynayan Team Liquid oldu ve seride 0-1 öne geçti.

İkinci harita Team Liquid tarafından Overpass olarak seçildi. Takım bu haritada neden Overpass’ı seçtiklerini adeta açıklayan bir performans gösterdi. G2 , bütün harita boyunca rakibinden sadece 3 round alabildi. Hiçbir şekilde ipleri elinden bırakmayan Team Liquid, haritayı 3-16 kazandı ve durumu 0-2’ye getirdi.

G2 üçüncü haritayı kazanmak zorundaydı aksi takdirde şampiyonluğu kaybedecekti. Harita Nuke olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan G2, ikinci haritaya nazaran çok daha iyi başladı. Durumu 8-4’e kadar getiren ekip, kalan roundları kaybetmesine rağmen ilk yarıyı 8-7 önde kapadı. CT tarafında ekip olarak daha iyi bir oyun sergileyen Fransız ekip, haritayı 16-12 kazandı ve serinin bitmesine izin vermedi. 1-2.

Son Şans

Dördüncü harita Liquid tarafından Inferno olarak seçildi. Inferno, serinin en çekişmeli maçına ev sahipliği yaptı. İlk yarıda karşılıklı alınan roundlar ile geçti. İki takım da üçten fazla süren bir galibiyet serisi yapamadı. İlk yarıyı, CT tarafında başlayan Liquid 7-8 önde kapadı. İkinci yarıda durumu 10-13’e kadar getiren Amerika ekibi, avantajını koruyamadı. Shox’un iyi performansıyla birlikte G2, beraberliği yakaladı ve maçı uzatmaya götürdü. Uzatmalar büyük bir çekişme içinde geçti. Takımlar 2 uzatma süresinde yenişemedi. 3. uzatmada konsantrasyonunu kaybeden G2, yenilgiye engel olamadı. Üçüncü haritayı Team Liquid 22-25 kazandı. Serinin en iyi oyuncusu Russel ‘Twistzz’ Van Dulken seçildi. ESL Pro League Sezon 9 Finalleri’nin en iyi oyuncusu ise yine Liquid ekibinden Jonathan ‘EliGE’ Jablonowski seçildi. Team Liquid, bu sonuçla birlikte Dünya Sıralaması’ndaki yerini sağlamlaştırdı ve $250.000’ın sahibi oldu. Dünya 1 numarasının bir sonraki büyük turnuvası 2 Temmuz’da başlayacak olan ESL One Cologne 2019 olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir