Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Virtus.pro, AVANGAR kadrosunu transfer ettiğini duyurdu!

Counter-Strike denilince akla ilk gelen takımlardan biri olan Virtus.pro, yeni bir döneme geçiyor. Rusya temsilcisi, son zamanlarda yükselişte olan Kazakistan ekibi AVANGAR’ın kadrosunu bünyesine kattığını duyurdu. Duyuru, takımın resmi Twitter hesabından yapıldı.

Virtus.pro, Janusz “Snax” Pogorzelski önderliğinde kurulan, tamamen Polonyalı oyunculardan oluşan bir kadro ile son zamanlarda mücadele ediyordu. CS:GO’nun tepesinde olduğu zamanlardan çok uzakta olan Rusya temsilcisi, yaptığı yeni atılımla yeniden kendini yukarıya çıkarmayı amaçlıyor. VP, eski kadrosuyla katıldığı son turnuva olan cs_summit 5’te yarı finale kadar çıkmayı başarmış, yarı finalde G2 Esports’a elenerek turnuvaya veda etmişti.

Eski AVANGAR, yeni Virtus.pro kadrosu şu anda Dünya Sıralaması’nda 15. sırada bulunuyor. 2019 yılı kadro için gayet verimli ve iyi geçti desek yanlış olmaz. 2019’un son Major’ı olan StarLadder Berlin Major 2019’da kimsenin beklemediği bir şekilde rakiplerini tek tek eleyen AVANGAR, finalde Astralis’e kaybedip turnuvayı 2. sırada bitirmeyi başarmıştı. Onun hemen ardından ise BLAST Pro Series: Moskova’ya katılan takım, orada 1.liğe ulaşmıştı.

Son olarak CS:GO Asya Şampiyonası ve ECS Sezon 8 Finalleri’ne katılan yeni Virtus.pro kadrosu, formunu bu turnuvalarda koruyamayıp finale çıkamasa da belli bir kalitenin üstünde olduğunu herkese gösterdi. Virtus.pro’nun yeni kadrosu şu şekilde:

  • Dzhami “Jame” Ali
  • Alexey “qikert” Golubev
  • Timur “buster” Tulepov
  • Sanjar “SANJI” Kuliev
  • Dauren “AdreN” Kystaubayev
  • Dastan “dastan” Akbayev (coach)

Rusya temsilcisi, geleceği parlak bir takımı bünyesine katarak yeniden CS:GO sahnesinde adını üst sıralara yazdırmaya çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir