Counter-Strike: Global Offensive

Vivo Keyd, CS:GO sahnesine geri dönüyor

2010 yılında kurulan, 2017 yılının eylül ayında son resmi karşılaşmasını oynayan Vivo Keyd(diğer adıyla Keyd Stars) CS:GO arenasına geri döndüğünü açıkladı.

2015 yılında ilk CS:GO kadrosunu kurup hayatına başlayan organizasyon, 2017 yılında faaliyetlerini sonlandırmıştı. Geçtiğimiz günlerde Vivo Keyd, resmi Twitter hesabından bir duyuru yaptı. Yaptığı duyuruda, eski InFlames kadrosunu bünyesine kattığını ve CS:GO faaliyetlerine tekrar başladığını duyurdu.

Keyd Stars, resmi en son maçını 28 Eylül 2017’de oynamıştı. Faaliyetler durmadan önceki kadronun tamamı Brezilya kökenliydi. O zaman kadroda forma giyen oyuncuların bir çoğu şu an ya in aktif durumda ya da bölge takımlarında forma giyiyor. Takımın erkek CS:GO takımının faaliyetlerini sonlandırmasının sebebi, kadın takımına daha fazla odaklanmak istemesiydi. Bunun en büyük sebeplerinden biri, kadın takımının Intel Challenge 2018’de playofflara kalması ve WESG 2017 World Finals Female turnuvasındaki başarılı performansıydı.

Organizasyonun bir önceki kadrosu, bölgesel turnuvalarda başarılı sayılabilecek sonuçlar alıyordu. Aylık turnuvalar ya da ufak çaplı etkinliklere katılım gösteren takım en son Amerika Minor SA Kapalı Elemeleri’nde ilk 4’e girmeyi başarmıştı. Vivo Keyd’in yeni kadrosu, Gustavo “SHOWTİME” Gonçales, Ramon “RMN” Toledo, Denis “dzt” Fischer gibi tanıdık isimleri barındırıyor. Kadronun tamamı şu şekilde:

  • Caio “zqkS” Fonseca
  • Gustavo “SHOOWTiME” Gonçalves
  • Denis “dzt” Fischer
  • Bruno “shz” Martinelli
  • Ramon “RMN” Toledo
  • Matheus “KAOS” Nicolau (Koç)

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.