Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

WePlay Forge of Masters Sezon 2 şampiyonu GODSENT oldu

15-17 Kasım tarihleri arasında Ukrayna’nın Kiev şehrinde düzenlenen WePlay Forge of Masters Sezon 2 turnuvası, oynanan 13 karşılaşmanın ardından sonlandı. İsveç merkezli GODSENT, zafere ulaşan ve $50,000’ın sahibi olan ekip oldu.

Finallerde yer alacak takımlar, oynanan 4 açık eleme ve çevrim içi eleme sonunda belli oldu. Gambit Youngsters, forZe, Tricked Esports, Smash Esports, Copenhagen Flames, Team Heretics, Team GamerLegion ve GODSENT final spotlarındaki yerlerini aldılar.

Turnuva, 4 takımın yer aldığı 2 ayrı grupla start aldı. A grubunda GODSENT, GamerLegion, forZe ve Winstrike Team yer alırken, B grubunda Tricked Esport, Gambit Youngsters, Team Heretics ve Copenhagen Flames yer aldı. Her iki grubu ilk 2 sırada bitiren GODSENT, GamerLegion, Tricked Esport ve Gambit Youngsters playofflar’a çıkmayı başardılar.

Yarı finaldeki serilerin ismi Tricked – GamerLegion ve GODSENT – Gambit Youngsters oldu. Yarı final karşılaşmaları BO3 formatında oynandı ve maçlar sonunda finalin adı Tricked – GODSENT oldu. Nuke ve Inferno haritasında oynanan final maçları, 16-14 ve 16-8 sonuçlarla İsveç takımının WePlay Forge of Masters Sezon 2 şampiyonluğuyla sonuçlandı.

İsveç merkezli espor kulübü, uzun bir aranın ardından CS:GO sahnesine yeni kadrosuyla döndüğünü açıklamıştı. Haziran 2018’de faaliyetlerini durduran kulüp, yaklaşık 1.5 yıl aradan sonra katıldığı ilk turnuvayı da zaferle kapamış oldu. İsveç ekibi, SMASH Esports’un kadrosunun tamamını kadrosuna kattığını, 3 gün önce duyurmuştu. Kadro:

  • Kevin “kRYSTAL” Amend
  • Mikail “Maikelele” Bill
  • Martin “STYKO” Styk
  • Jesse “zehN” Jinjala
  • Pavle “maden” Boskovic
  • Jonatan “Devilwalk” Lundberg (Koç)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir