Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Windigo, Moche XL Esports turnuvasına davet edildi

Bulgar ekip Windigo Portekiz’de düzenlenecek olan ve 75 bin dolar ödül havuzu bulunan Moche XL Esports turnuvasına davet edilen 2. takım oldu.

Portekiz’in Lizbon şehrinde düzenlenecek olan Moche XL Esports turnuvasına ikinci davet alan ekip Windigo oldu. 6 takımın katılımıyla gerçekleşecek turnuvanın geçen sene şampiyonu FalleN’in takımı SK Gaming olmuştu. 20 bin kişilik kapasitesi olan Altice Arena’da düzenlenecek turnuva toplamda 2 gün sürecek. Turnuvaya 6 takımdan 2’si GamerLegion ve Windigo oldu. diğer 4 takımın 3’ü davet alarak katılırken son takım Portekiz Master Lig Sezon 3’ün kazananı olacak. Turnuvanın formatı henüz duyurulmasa da geçen düzenlenen turnuvadaki kullanılan format ile devam edileceği düşünülüyor. Geçen sene kullanılan formatta ise yüksek öncelik sırasına sahip iki takım direk yarı finalden başlarken diğer 4 takım çeyrek final oynamıştı. Ayrıca turnuvanın ödül havuzu geçen seneye 50 bin dolarken bu sene 75 bin dolar oldu.

HLTV.org’un sıralamasında 17. olan Windigo, WESG 2018’i kazanarak 500 bin dolar ödülü kasasına koymuştu. Takımın AWP oyuncusu Valentin “poizon” Vasilev, takımda çok önemli yere sahip. 1.23 Öldürme/Ölüm ile oynayan 20 yaşındaki oyuncu, Bulgar CS:GO arenasında isminden çok söz ettireceğe benziyor.

Moche XL Esports turnuvasına davet alan takımlar ise şu şekilde;

Europe GamerLegion Bulgaria Windigo

Moche XL Esports turnuvasının ödül dağılımı ise şu şekilde;

1. 40,000$
2. 20,000$
3-4. 6,000$
5-6. 1,500$

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir