Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Xantares vurdu BIG kazandı

Dreamhack Masters Spring 2020’de temsilimiz İsmail Can “Xantares” Dörtkardeş’in formasını giydiği BIG, Complexity’i yenerek yenilgisiz olarak gruptan çıkmayı başardı.

Dreamhack Masters Spring 2020 B grubunda 3. maçlar bugün başladı. Temsilcimiz Xantares’in forma giydiği BIG, rakibi Complexity’i 2-1 yenerek 3. galibiyetini aldı. BIG böylece namağlup olarak gruptan çıkmayı başardı.

Complexity ilk harita olarak Mirage seçerken , BIG Vertigo seçiminde bulundu. 3. harita olarak ise Dust 2 belirlendi.

Complexity kendi seçtiği haritaya iyi başladı. İlk roundu vermesine rağmen arka arkaya 4 round alan ekip durumu 4-1’e getirdi. Ardından toparlanan BIG ilk yarıda üstünlük sağlayarak durumu 9-6 lehine çevirdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında iki takımda oldukça kontrollü bir oyun sergiledi ve roundlar paylaşıldı. Son roundlarda daha iyi oynayan tarafın Complexity olmasıyla maç 15-15 uzatmalara gitti. Uzatmaların nefes kestiği karşılaşmanın ilk haritasını 22 – 18 Complexity kazandı.

BIG kendi seçtiği Vertigo’ya kötü başladı. Rakibine 4 round veren ekip toparlanmasını bildi ve skoru 7-5 lehine çevirdi. İlk yarının son roundları paylaşıldı ve ikinci yarıya 8-7 BIG üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarının ilk roundunu vermesine rağmen arka arkaya 7 round alan BIG skoru bir anda 15-8’i çevirdi. Rakibine daha fazla direneme şansı tanımayan ekip kendi seçtiği haritayı 16-11 kazandı.

Serinin son haritası Dust 2 iyi başlayan taraf Complexity oldu. Durumu 8-2’ye getiren ekip avantajı eline alan ekip ilk yarıyı 10-5 önde kapattı. İkinci yarıda Xantares önderliğinde toparlanan BIG baskın bir oyun sergiledi. Rakibine yalnızca 1 round veren ekip maçı 16-11 kazanarak grubu yenilgisiz tamamladı.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir