Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Yeni kurulacak “B Site” CS:GO ligi için yeni bilgiler paylaşıldı!

DBLTAP editörü Jarek “Dekay” Lewis’in haberine göre, mart ayında Kuzey Amerika merkezli yeni bir CS:GO Ligi kurulacak. Ligin ismi ise şimdilik “B Site” olacak gibi gözüküyor. Söylenenlere göre Astralis, yeni ligin teklifini çoktan kabul etmiş bile.

Yeni Kuzey Amerika merkezli kurulacak olan Counter Strike Global Offensive: Global Offensive ligi 12 takımdan oluşacak. “B Site” adı verilecek olan yeni ligde toplamda 12 takım mücadele edecek. Söylenenlerin henüz kesinleşmemiş bilgiler olduğunu tekrar belirtelim. Bunlar şu anda belirli kaynaklardan elde edilen bilgiler.

B Site, her sezon için 3 ayrı turnuva ve bir LAN Finalleri’nden oluşacak. Bu ligde yer almak isteyen takımlar ise katılım payı olarak 2 milyon doları gözden çıkarmak zorunda. Bu parayı veren ekipler hem ligde mücadele edecek hem de hisse sahibi olacak. Ligin isminin B site olup olmayacağı ise kesin değil.

Alınan bilgilere göre B Site ligini organize edecek şirket temmuz ayında kuruldu. Cloud9 ve Immortals Gaming Club da ligin tasarlanış ve sürecine dahil olduğu kaynaklar tarafından söylenmiş durumda. Yeni kurulacak olan ligde, normal sezon 1 ay sürecek ve normal sezonun ardından bir final yapılacak. Daha sonra ise puan bazlı bir sistem ele alınarak ilk 8’de bulunan takımlar finallere çıkmaya hak kazanacak. İlk finalin ise Avrupa’da yapılacağı konuşulmuş fakat henüz kesinleşmemiş.

Ligde yer alacak ilk takımlar Cloud9, Astralis ve MIBR.

Takvim problemleri nedeniyle takımlar hem ESL Pro League’e hem de aynı zamanda B Site’a katılamayacak. İkisinden birini seçmek zorunda. Astralis, yakın zamanda gelecek sezon için ESL Pro League’e katılmayacağını açıklamıştı. Kaynaklara göre takım, şimdiden B Site’a katılmaya karar vermiş. Bu da demek oluyor ki MIBR, Cloud9 ve Astralis ligdeki ilk 3 takım olacak.

Her yıl iki sezondan oluşacak olan ligin sezon başı için ayırdığı ödül havuzu ise 1 milyon dolar. Yani senelik toplamda 2 milyon dolar. Ligde toplamda 12 takım yer alacak. Fakat sadece 10 takım lige giriş için 2 milyon dolar ödemek zorunda. Bu miktarı ödeyen takımlar aynı zamanda ligden hisse sahibi de olacak. Geri kalan diğer 2 takım ise elemelerden gelecek ve giriş ücretini ödemek zorunda kalmayacak ama aynı zamanda ligden hisse sahibi de olamayacaklar.

Kaynaklardan gelen bilgiye göre B Site, ESL Pro Tour ve BLAST Pro Series ile aynı gelir modelini kullanmayacak. Bunun yerine lig, oyunculara yaklaşık $1.04 milyon vererek bu durumu telafi edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir