Dota 2

DotaPit 3 turnuvasının galibi Evil Geniuses oldu

Aylar süren DotaPit turnuvasının üçüncü ayağında Evil Geniuses, büyük finalde rakibi Cloud9’ı mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu. Tıpkı International turnuvalarında olduğu gibi ödül havuzunun Compemdium’larla yükseltilmeye çalışıldığı turnuvada havuz 80.000’den başlayıp 265.000 dolara kadar yükselmişti. Turnuvanın şampiyonu bu ödül havuzundan 126.000 dolar alırken, finalde rakibine karşı bir maç bile alamayan Cloud 9 ise 57.000 doları evine götürdü.

Şubat ayından başlayıp Temmuz ayında biten turnuvanın sona ermesi aylar alırken, DotaPit 3. Sezon’un final serisi hemen iki maç ile sona erdi. Üst eleme grubundan gelen Evil Geniuses seriye bir galibiyetle öne başladı ve üç galibiyete ulaşanın seriyi aldığı finallere 1-0 önde başlayan ekip, işi yokuşa sürmeden 3-0’lık skorla rahat bir şekilde şampiyonluğu göğüsledi.

Her iki oyunda da benzer seçimler yapan Evil Geniuses’ın işi uzatmaya hiç de niyeti yoktu. Dota 2 profesyonel sahnesine genç bir yaşta ismini duyuran Sumail’ın Queen of Pain performansı ve Sumail’in aksine yaşını başını almış Fear’ın Clinkz performansı seriye damgasını vurdu. Cloud 9 ise ilk oyunu kaybettikten sonra 2-0 önde olan rakibinin bir sonraki galibiyetiyle seriyi kaybedeceğinin farkına vararak güçlü olduğunu düşündüğü Axe ve Io seçimini yaptı fakat bu Evil Geniuses’ı şampiyon olmaktan alıkoymaya yetmedi.

The Internatonal 2015’e kadar göreceğimiz, büyük takımların katıldığı turnuvaların sonuncusu olan DotaPit 3. Sezon, gecikmelerle ve ertelemelerle Dota 2 sahnesinde adını duyurmuştu. Bu gecikmeler, Team Secret gibi üst düzey bir takımın turnuvadan ayrılmasına sebebiyet vermişti. Olaylı geçen bu turnuvanın dördüncü ayağının başlangıç tarihi de 31 Mart 2016 olarak duyuruldu. Umarız turnuvayı düzenleyenler, DotaPit 4’ü bu sene düzenlenen DotaPit 3’den daha iyi organize eder.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir