Dota 2

ESL One Hamburg duyuruldu

ESL, bugün resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile bir sonraki ESL One turnuvasının Hamburg’da düzenleneceğini duyurdu.

28-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda, cosplay yarışmaları, profesyonel oyuncuların olduğu imza standları ve tabii ki iki günlük Dota 2 rekabeti yer alacak. Turnuvanın yapılacağı Hamburg Barclaycard Arena, 16.000 seyirci kapasiteli büyük bir spor salonu. Böylece tam üç yılın ardından ESL One, Frankfurt’tan ayrılıp başka bir şehre de geçmiş oluyor.

ESL başkanı ve profesyonel oyuncu Ulrich Schultze, yaptığı açıklamada yeni turnuva mekanlarına güvendiklerini, ESL One Hamburg’un da diğerleri gibi dünyanın en iyi Dota 2 turnuvalarından biri olacağına inandıklarını söyledi.

ESL One Hamburg, bu yıl şirketin, ESL One Cologne ve ESL One New York ile birlikte düzenlemeyi planladığı üç turnuvadan biri olacak. Organizasyon yeni yıla ESL One Genting turnuvası ile başlamış ve 5-7 Ocak tarihleri arasında düzenlenen turnuvada 125 bin dolarlık ödül, finalde Newbee’yi deviren Digital Chaos’un olmuştu. Newbee ise 50 bin dolar olan ikincilik ödülüyle yetinmek durumunda kalmıştı. Ekim ayında düzenlenecek ESL One Hamburg turnuvası da 250.000 dolar ödül havuzuna sahip olacak. Formatın nasıl olacağı ise daha sonra açıklanacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir