Dota 2

Fnatic, Team Malaysia’yı bünyesine kattı

N0tail ve Era’nın da parçası oldukları Dota 2 takımı dağıldığından beri League of Legends ve CS:GO gibi oyunlarda ismini duymaya alıştığımız Fnatic, yeni takımıyla Dota 2 sahnesine dönüş yapıyor. Team Malaysia’yı bünyesine katan başarılı kulüp, Dota 2 dünyasının en büyük turnuvası olan The International 5’e direkt davet edilen takım ile bir kez daha Dota 2’de profesyonel düzeyde performans gösterecek.

Fnatic, e-Spor dünyasında yakından tanıdığımız bir isim. Counter Strike: Global Offensive ve League of Legends gibi oyunlarda dünya çapında tanınan oyunculara ev sahipliği eden takım ilk defa 2012 yılında Heroes of the Newerth oyuncularının Dota 2’ye geçiş yapması ile profesyonel sahneye dahil olmuştu. Yaklaşık iki yıl boyunca Dota 2’de boy gösteren takımın macerası, The International 4 gösterdiği pek de iç açıcı olmayan performansı sonrasında birer birer oyuncularının ve en son takım kaptanı Hann1’nin takımdan ayrılmasıyla sona ermişti. O zamandan beri Dota 2’den uzak kalan kulüp bu sabah itibariyle Twitter üzerinden büyük bir duyurunun geleceğinin sinyalini vermişti. Tweet’in ardından bizleri çok da bekletmeyen Fnatic, kuruluşundan beri birçok turnuvada yer alan ve en son i-League Season 3’de üçüncü sırayı elde eden Team Malaysia’yı bünyesine katarak Dota 2’ye dönüş yaptığını resmen duyurdu.

Team Malaysia takımına kaptanlık eden ve artık bu görevine Fnatic adı altında devam edecek olan Yee Fung “Mushi” Chai, böylesine köklü bir kuruluşun parçası olmaktan büyük bir heyecan duyduğunu belirtti. Önceki yıllarda da Güneydoğu Asya sahnesine yatırım yapan Fnatic, bünyesine kattığı XCN takımıyla oldukça etkili bir performans elde etmiş ve dünyada en iyi olarak nitelendirilen üç takımın arasına girmeyi başarmıştı.

Fnatic’in yeni Dota 2 takımını ise yakın bir zamanda Almanya’da gerçekleşecek ESL One Frankfurt ve Texas’da gerçekleşecek olan joinDotA MLG Pro League’de görme şansı elde edeceğiz. Son gelişmelerle birlikte Dota 2 severlerin gözü, The International 3’den beri etkili bir takım oluşturamayan Güneydoğu Asya sahnesine çevrilecek gibi görünüyor.

Yeni Fnatic Dota 2 takımının kadrosu ise aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

Yee Fung ‘Mushi’ Chai
Chong Xin ‘Ohaiyo’ Khoo
Kong Yang ‘kYxY’ Lee
Siong Tait ‘JoHnNy’ Lee
Fadil ‘Kecik Imba’ Raziff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir