Dota 2 mix

Great Western Shuffle sonunda başladı

Bir süredir dedikodusu dönen, 2014 yılının en büyük takımlarının TI5’e hazırlanmak için yapacağı büyük kadro değişikliklerinin sinyalini veren “Great Western Shuffle” sonunda gerçekleşmeye başlıyor.

Kadro değişikliklerini içeren bu bilgi, The International serisi dışında, 1 milyon doları aşan ödül havuzu ile Dota tarihindeki en yüksek ödül havuzuna sahip özel bir turnuva olan Dota 2 Asya Şampiyonası’nın resmi sitesinde bulunan bir açıklık sayesinde elde edildi. Elemelerin haftaya başlaması beklenirken, Team Secret ve EG direkt olarak bu şampiyonaya davet edilmişti. Şampiyonanın resmi sitesine yapılan bir güncelleme sonucu Team Secret, EG ve diğer davetli takımların yeni kadroları bir açıklığa kavuşmuştu. Tabi sonradan Team Secret ve EG kadroları silinmiş olsa da Chrome DevTools(F12)sayesinde kadrolara erişim hala mümkün.

Team Secret’ın yeni kadrosu bir süredir deneme amaçlı olarak takımda yer alan Misery’nin ve takım ilk kurulduğundan beri Support rolünü üstlenmiş çok sevilen N0tail/BigDaddy’nin artık Team Secret kadrosunda bulunmadığını gösteriyor. Bu iki oyuncunun yerini ise daha birkaç gün öncesine kadar EG takımında bulunan Artour ”Arteezy” Babaev ve Ludwig “zai” Wåhlberg alıyor. Team Secret takımının koçluğunu üstlenen eski profesyonel oyuncu Theeban “1437” Siva ise bu bilgileri resmi Twitter adresinden doğruladı.

RTZ ve zai’in Team Secret’a geçmesi ile EG kadrosunda iki kişilik boş yer oluştu. Yine Dota 2 Şampiyonası resmi web sitesine göre bu boşluklar C9’un bir parçası olan Kurtis ”Aui_2000” Ling ve Syed ”Sumail” Hassan dolduruldu. Kadro değişikliği henüz EG tarafından doğrulanmış olmasa da değişiklikler büyük ihtimalle doğru görünüyor. EG’nin önümüzdeki hafta D2L’de final oynayacak olması ise resmi bir açıklama olmamasına rağmen bir nevi bu değişiklikleri doğruluyor.

Aui, EG için C9’dan ayrılırken C9’daki boşluğun henüz kim tarafından doldurulacağı açıklanmadı. Reddit forumlarına göre bir kısım Dota sever N0tail’ın C9’a geçeceğini düşünürken geri kalanı ise eski takım arkadaşı ve Team Secret oyuncusu Fly ile birlikte yeni bir takım kuracağını düşünüyor.

Bütün bu kadro değişiklikleri CS:GO ile ün salmış NiP organizasyonunun İsveçli Lajon takımını kendi çatısı altına almasından hemen sonra gerçekleşti. Tabi bütün kadro değişiklikleri bununla bitmiyor. Gelecek haftalarda eski TI Şampıyonu Alliance ve Team Tinker takımlarının kadrolarında da değişiklikler olması bekleniyor.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir