Dota 2

The International 5 Compendium çıktı

Valve, önceki duyurularında bu haftanın oldukça hareketli geçeceğinden bahsetmişti. 6.84 güncellemesinin Dota 2’ye gelmesinin ardından bugün duyurulan The Internatioanal 2015 Compendium, Dota 2 oyuncularının heyecanına heyecan kattı. Henüz gelen güncellemeye ayak uydurmaya çalışan oyuncular şimdi de Compendium ile gelen “Challenge”ları tamamlamaya ve ödüller kazanmaya çalışacak.

The International turnuvalarının ödül havuzlarının inanılmaz derecede yüksek olmasının altında yatan asıl sebep Compendium’lardır. Bu seneki TI’ın şimdilik ödül havuzu 1,917,155 dolar ve  Valve bu sayının Compendium’lar sayesinde ağustosta düzenlenecek turnuvaya kadar 15 milyon dolara ulaşacağını düşünüyor.

Bu yılki Compendium 27.50 TL’den satışa sunuldu ve bunun yanında cömert oyuncular için bir seçenek olarak seviye 50 Compendium da 74 TL’ye satılıyor. Ayrıca her Compendium da olduğu gibi bu yılki Compendium için de ayrıca puanlar satılıyor. Bunların fiyatları ise şöyle:

  • 500 Puan: 6.95 TL
  • 1100 Puan: 13.75 TL
  • 2400 Puan: 27.50 TL

Compendium’un içeriğine baktığımızda ise bu yıl ilk olan Compendium Challenge’ları görüyoruz. Oyuncular bu challenge’ları kazanarak Compendium Coin kazanıyorlar ve bunları eşya almak için kullanabiliyorlar. Bunun yanında Compendium ile beraber gelen The International 2015 Coin Charm, oyunculara Compendium Coin kazanma şansı sunarak Dota 2’yi daha zevkli hale getiriyor. Bu ödüllerin yanında belirli Compendium seviyelerinde gelen ödüller ve TI ödül havuzunun artmasıyla gelecek ödüller bulunuyor.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir