Dota 2

TI5 Ana Etkinlik 5. Gün

Büyük finale son 4 seri kaldı ve bunlardan üçü bugün oynanacak.  The International 2015’in son gününde ise 3 maçlık bir serinin ardından büyük final oynanacak. Dün gerçekleşen maçlar arasında da Allstar maçı bu zamana kadar TI’da gördüğümüz en eğlenceli ve en çekişmeli Allstar maçı olarak dile getirildi.

TI5’te beşinci gün serilerinin hikayesine geçmeden önce, dilerseniz ilk olarak takımların gruplardan nasıl bir performans gösterdiğine, ana etkinlik eşleşmelerine ve bugün oynanacak bütün serilere ayrı ayrı bakalım.

[accordion title=’Grup Aşaması Son Puan Durumu’]puan durumu 4[/accordion] [accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Üst Eleme’]

5 üst
[/accordion] [accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Alt Eleme’]

5 alt
[/accordion] [accordion title=’Günün Maçları’] [row] [column size=’1/2′]Alt Eleme

[/column][row] [column size=’1/2′]Üst Eleme

[/column][/accordion]

[interaction id=”55b299cdc902770806c99591″]


LGD 2-0 Virtus.Pro

Alt eleme grubunda oldukça iyi performans göstererek Team Secret gibi dişli bir ekibi elemeyi başaran Virtus.Pro bu serinin ilk maçında kaybeden taraf oldu. Dünkü seride Team Secret karşısında Drow Ranger ile destan yazan Illidan, aynı kahramanla bu seride 0-11-1’lik skorla TI’daki en kötü oyunlarından birini geçirdi. Taşıyıcı kahramanın böylesine kötü bir oyun geçirmesi de Virtus.Pro’nun mağlubiyetinin ana sebebiydi. LGD tarafından bakıldığında ise ilk maçta Xiao8’ın Clockwerk performansı oldukça etkiliydi. İkinci oyunda ani hasar verme ve etkisizleştirme yeteneklerine sahip kahramanları seçen Virtus.Pro agresif oynayarak oyunu erkenden koparmaya çalıştı ancak LGD altın ve tecrübe isteyen core kahramanlarına sahip olmasına rağmen rakipten gelen baskıyı iyi bir şekilde savundu. Takım mücadelelerinde rakibi öldürmesi gereken Virtus.Pro ekibi bu konuda başarısız olunca LGD’yi durdurma fırsatı kalmadı. 2-0’lık skorla seriden mağlup ayrılan Virtus.Pro turnuvaya veda ederken, LGD bir sonraki maçta VG ile eşleşti.


Vici Gaming – LGD

Final gününe adım adım yaklaşılırken günün en çok merak edilen karşılaşmalarından birinde wildcard’dan bu yana harika bir performans gösteren LGD ile Vici Gaming kozlarını paylaştı. Turnuva bugüne dek birçok sürpriz karşılaşmaya sahne oldu ancak bu maç kadar sonucu merakla beklenen bir başka maç oynanmadı denilebilir. İlk oyuna LGD oldukça istekli ve hızlı başlarken Vici rakibini tartmayı ve boşluğunu yakalamayı tercih etti. LGD oyunun ilk safhalarında üstünlüğü ele geçirmiş olsa da oyunun ilerleyen kısımlarında Vici, fy önderliğinde oldukça başarılı baskınlar yaparak rakibini sindirmeyi başardı ve ilk oyunda zafere uzanan taraf oldu. İkinci oyunda ilk oyuna nazaran daha yavaş bir başlangıç yapan LGD durumu eşitlemek istiyordu. Vici ise ilk oyunda aldığı zaferle rakibini erkenden oyundan düşürüp saf dışı bırakmak istedi ancak fazla açıldıkları birkaç dövüşte beklenmedik şekilde elleri boş döndüler. Dakikalar 25’i gösterdiğinde artık Vici’nin barakalarını savunabileceği hiçbir kulesi kalmamıştı ve rakibine boyun eğmek zorunda kaldı. Durumu eşitleyen LGD son oyuna adeta fırtına gibi başladı ve rakibini hemen hemen ilk 10 dakikada kontrol altına aldı. Shadow Fiend ve Gyrocopter ile farm açısından hiçbir sıkıntı çekmedi ve rakibine mutlak üstünlük kurarak gereksiz hamlelerden çekindi. Vici ise Phantom Lancer ve Lina önderliğinde zafere ulaşmak için çabalıyordu. Her ne kadar geriye düşmüş olsalar da Hao rakibinin farm potansiyeline yetişmek için elinden gelenin en iyisini yapıyordu. Oyunun orta kesimlerinde tempo düştü ve her iki taraf da güvenli oynayarak etkileşime girmediler. Ancak rakibinden altın seviyesi olarak çok üstün olan LGD için dövüşlerde başarılı bir performans göstermek zor olmadı ve Vici tüm çabalarına rağmen yenilmekten kurtulamadı.


CDEC 2-0 Evil Geniuses

Üst eleme grubunun son serisinde büyük finale adını yazdıran isim, Wildcard’dan bu yana harika bir performans gösteren CDEC oldu. 2-0 biten serinin ilk oyununda oyun genelinde iki takım arasında denge mevcuttu ancak kaybedilen iki harika takım mücadelesinin ardından EG oyundan çekildi. Organize olma ve zamanlama konusunda takımca iyi bir iş çıkaran CDEC’den Xz’nin ve Agressif’in performansı izleyenleri büyüledi. İkinci oyunda oyun başlarında CDEC  üstünlüğü tamamen eline aldı ve 20. dakikada EG garip bir şekilde oyunu bırakmayı tercih etti. Rakibine karşı dayanamayacağını fark etmesine rağmen henüz bir şansı olan EG’nin kahraman seçimlerinin oyun başlarına yönelik olması ve önde olmaları gereken oyunun ilk dakikalarında rakibinin kontrolü ele geçirmesi; EG’nin bu erken pes edişinin altında yatan sebeplerdi.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir