Alper Gezeravcı’nın Dönüşü Ertelendi

Alper Gezeravcı’nın dönüş yolculuğu ertelendi Türkiye’den uzaya gönderilen ilk astronot olan Alper Gezeravcı’nın ve onunla birlikte görev yapan Axiom-3 (Ax-3).

Devamını Oku

Alper Gezeravcı Kaç KM Uzaklıkta?

Alper Gezeravcı Kaç KM Uzaklıkta? Alper Gezeravcı kaç km uzaklıkta? Son dönemde pek çok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor..

Devamını Oku

Alper Gezeravcı Uzaya Ne Götürdü?

Alper Gezeravcı, uzaya giderken yanında neler götürdüğünü açıkladı. Türkiye’nin Uzay Yolculuğundaki Gururu: Alper Gezeravcı’nın Uzaya Taşıdığı Anlamlı Eşyalar Alper Gezeravcı,.

Devamını Oku

Alper Gezeravcı Hangi Deneyleri Yapacak?

Alper Gezeravcı, uzayda tam 13 farklı deney gerçekleştirecek. Peki bu deneyler hangileri ve detayları neler? Gelin birlikte göz atalım. Türkiye’nin.

Devamını Oku

Türkiye Uzay Ajansı | TUA Nedir? | Kaç Kişiden Oluşur?

Türkiye Uzay Ajansı Nedir? Türkiye Uzay Ajansı (TUA), Türkiye’nin uzay faaliyetlerini yönetmek ve koordine etmek amacıyla 2018 yılında kurulmuştur. Ajans,.

Devamını Oku

Türk Astronot Alper Gezeravcı | Yapay Zeka Görselleri

Yapay zeka(Midjourney) ve ChatGPT’nin içerisinde kullanılan Dall-E kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk astronot adayı Alper Gezeravcı ve Türkiye’nin uzay.

Devamını Oku

İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı kimdir?

Türkiye, uzay çalışmalarında tarihi bir adım atarak, ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı’yı 9 Ocak 2024 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS).

Devamını Oku