FIFA mix

Eski NFL oyuncusu Jay Ajayi MLS Espor takımına girdi

Super Bowl şampiyonu, Londra doğumlu, 26 yaşındaki NFL oyuncusu Jay Ajayi, profesyonel bir FIFA oyuncusu oluyor. Eski amerikan futbolcusu, espor kariyerine ise Philadelphia Union takımında başlayacak.

Uzun süredir NFL Amerikan Futbolu takımlarında koşucu rolünde oynayan Jay Ajayi’nin futbola ilgisi 7 yaşındayken memleketi Londra’da futbol oynayarak başlıyor. Ailesiyle Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınınca kendisinde Amerikan Futbolu’na dair bir yetenek olduğunu fark ediyor.

Boise State’de kolej futbolu oynadıktan sonra Miami Dolphins tarafından draft ediliyor. 2017’de Philadelphia Eagles’a takaslanan oyuncu aynı yıl NFL şampiyonluk maçı olan Super Bowl’u kazanıyor.

Jay Ajayi’nin futbola olan sevgisi hiçbir zaman bitmiyor. Zaman zaman FIFA gibi video oyunlarını oynamaya devam eden ünlü oyuncu hatta popüler canlı yayın sitelerinden oyun oynarken yayın yapıyor.

Philedelphia Union Espor Takımına Girişi

MLS takımı olan Philedeliphia Union Ajayi’de bir yetenek olduğunu fark ediyor ve ona 2020 eMLS Cup’ta mücadele etmesi için teklif sunuyor.

“Evdeyken rutinimin bir parçası FIFA oynayarak rahatlama, huzur bulma ve kendime bu şekilde zaman ayırma olarak geçiyor” diyor. “Bu benim için hobi gibi bir şeydi fakat önüme bu hobiyi devam ettirme ve bundan para kazanıp yatırım yapma gibi bir fırsat çıkması, bana denemek için ilgi çekici göründü ve bu mücadeleci ruhu yaşamak için kulübe katıldım.”

Jay Ajayi artık profesyonel bir NFL oyuncusu değil. Yılbaşında bıraktığını açıklamıştı. Tüm 2019 sezonu boyunca sadece 3 maçta görev aldı. “Philedelphia Union’u eMLS’de temsil etmek benim için Amerikan Futbolu dışındaki futbol ve oyun oynama tutkumu birleştirmek demek oluyor. Ben rekabetçi bir insanım. Dolayısıyla bu yıl eMLS’de takımım için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”diyor 27 yaşındaki oyuncu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir