Free Fire

Garena, gerçekleşecek Free Fire turnuvalarını duyurdu

Garena

Garena, 23 mart 2017’de piyasaya sürdüğü Free Fire oyununun 2020’deki turnuvaları için kapsamlı bir açıklama yaptı.

Garena Free Fire, Garena tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir mobil ‘Battle Royale’ oyunudur. Oyun 30 Şubat 2017’de beta olarak ; 23 Mart 2017’de Android ve iOS için tamamen piyasaya sürüldü. Bir sene içerisinde indirmesi 7.5 milyona ulaştı ve en çok indirilen oyun ünvanını kazandı. Ayrıca oyun, aynı sene Google Play Store tarafından en popüler oyun ödülünü de aldı. 111 Dots Studıo tarafından geliştirilen oyunun, 2019 Mayıs’ta kayıtlı 100 milyon oyuncusu vardı. Bu rakam 6 ay içerisinde 450 milyona kadar yükseldi.

Bu sene oyun, Free Fire World Series 2019 turnuvasıyla büyük bir beğeni topladı. Gerçekten yarışma ambiyansı ile herkesi büyüledi. Toplam 2 milyon kişinin izlediği turnuva, Garena’yı harekete geçirdi. Bu sene düzenlenecek etkinlikler ile ilgili, oyunun fanatiklerine ufak bilgiler verdi. İlk uluslararası turnuva Free Fire Champions Cup, Nisan ayında Endonezya’nın başkenti Jakarta’da düzenlenecek. Turnuvaya 9 bölgeden 12 takım katılacak. Haziran ve Temmuz aylarında iki turnuva daha düzenlenecek. Ancak bu turnuvalar hakkında detaylı bir bilgi verilmedi.

Son olarak World Series, geçen sene olduğu gibi Brezilya’da düzenlenecek. Toplam 2 milyon dolardan fazla ödül dağıtmayı planlayan organizasyon, bu seneye damga vurmak istiyor. Oyunun geliştiricileri; bu senenin yoğun geçeceğini, dünyanın farklı bölgelerinde de turnuvalar düzenlemeyi planladıklarını ve bazılarının canlı stüdyo ortamında olacağını söyledi.

En son Bangkok’ta düzenlenen World Cup 2019 galibi Evos Capital takımı olmuştu. Turnuva toplamda 1 milyon izleyici tarafından görüntülenmişti. World Series 2019’u ise Corinthians kazanmıştı. 2020 yılı Free Fire severler için dolu dolu geçecek. Bu sene takımlar ne yapacak, nasıl hazırlanacak göreceğiz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.